Шана за подвиг, вдячність за мир!
Чимало свят дарує нам весна та найбільш хвилюючим для нас є величне свято Перемоги. Це свято не затьмариться в віках, у цей день нестимуть люди завжди квіти і пам’ять про ветеранів у серцях нащадків буде вічно жити…
Виховний захід «Шана за подвиг, вдячність за мир!» проведено в медичному коледжі за участі представника ради ветеранів Миколи Андрійовича Пашковського. Це лише часточка великої данини пошани полеглим у Другій світовій війні, яку не можуть зменшити ані десятиріччя, ані суспільні зміни. Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів ніколи не може бути забутим.
Скільки життів забрала та страшна війна! Скільки доль зруйнувала вона! Нема жодної сім’ї в Україні, якої не торкалась війна своїм чорним крилом. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.
Студентами-волонтерами центру «Милосердя» зібрано матеріали про медичних сестер, випускниць 1939-1940 років та їх безперешкодні подвиги мужності і героїзму на фронтах Другої світової війни.
У грізні роки війни, більшу частину випускників школи медсестер, що діяла в Новограді-Волинському, було призвано до лав діючої армії. Вони пройшли фронтовими дорогами з неабиякою мужністю і витримкою, добротою та милосердям рятували мільйони людських життів, під несамовитими розривами бомб та снарядів витягали з поля бою поранених бійців, зупиняли кров, обробляли рани, по декілька діб не спали, асистуючи при операціях, чергуючи у військових шпиталях. У роки війни їх добра професійна підготовка, мужність і самопожертва допомогли зберегти життя та повернути в лави армії 72% поранених і хворих солдатів та офіцерів.
Безсмертний подвиг медичних сестер записано золотими літерами в Книгу вдячної пам’яті українського народу. Звання Героя Радянського Союзу були удостоєні 17 медичних сестер та санітарних інструкторів, 26 медсестер нагороджені вищою нагородою Міжнародного комітету Червоного Хреста – медаллю імені Флоренс Найтінгейл. Саме завдяки мільйонам скромних і водночас сильних духом людей, як наші земляки, народ вистояв у тій жорстокій боротьбі з фашизмом і здобув Перемогу.
У серпні 2015 року на базі комунального закладу Новоград-Волинський медичний коледж було відкрито музей історії медицини, музей нової формації, який дає можливість повернути із людського забуття історію заснування медичної галузі Звягельщини. У музеї міститься інформація та фотознімки медичних працівників, випускниць Новоград-Волинської школи медичних сестер та акушерок, які зробили вагомий внесок у розвиток української медицини.
Прикладом мужності та героїзму стали і наші випускники-медики, які в надзвичайно складних умовах, ціною свого життя рятували життя іншим. Непростими виявились їх долі, які обпалила жорстока війна на Сході України.
Найстрашніше те, що ми не в змозі повернути життя тих, хто загинув захищаючи нас, загинув за свою країну, за свій народ. Ті, хто не дожив до Перемоги, мають жити у серці кожного з нас. Це – Сабіна Галицька, Дмитро Герасимчук, Владислав Трепко. Вони – Герої! Молімося за них! І будьмо гідними всіх тих, хто став на захист нашої Вітчизни і віддав за неї своє життя! Відповідаймо за свої вчинки, слова, поведінку, будьмо достойними представниками своєї нації з чесним і гордим ім’ям Українець!
Вічна слава героям! Вічна слава! Героям слава!
Присутні вшанували пам’ять всіх українців, які загинули в роки Другої світової війни, а також бійців, що загинули на сході України хвилиною мовчання…
Скільки б часу не минуло з травня 45-го, ми ніколи не забудемо тих, хто в тяжкі часи став на захист рідної землі, хто не жаліючи свого життя, рятував світ від фашистських загарбників. Ми високо цінуємо і шануємо наших героїв-визволителів, які показали героїчний приклад українського народу з вірою в перемогу і незалежність нашої країни.
В ході виховного заходу звучали пісні: «Мамо, не плач», «Спасибі вам, фронтовики»,» «Смуглянка», «Журавлі», «День Перемоги», «9 Травня».
Слова щирої вдячності висловлюємо керівнику вокального гуртка Олександру Костянтиновичу Гурдіну, Ніні Михайлівні Загривій, ведучим заходу Людмилі Кирилюк, Оксані Ковальчук, Владиславу Рудзіку.
Сімдесят четверта весна вітає всіх тих, хто пережив війну, їхніх внуків і правнуків, нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир.
Щиро вітаємо всіх зі святом Великої Перемоги і Днем пам’яті та примирення! Низько вклоняємося ветеранам! Ми завжди будемо пам’ятати про подвиг загиблих! Миру всім нам на рідній землі, у вільній Україні!
Ніна Мороз, заступник директора
з гуманітарної освіти та виховання