Студентське самоврядування

Ритми студентського життя – радісні і тривожні, складають неповторну композицію, в основі якої всеперемагаюче торжество людини, її величні звершення і творчі здобутки.

У закладі визначена чітка система студентського самоврядування, діє студентська рада коледжу, рада гуртожитку та профком. Це дає змогу студентам оволодіти навичками громадської роботи, пробудити їхню активність, виховувати почуття відповідальності за кожну справу.

Творча атмосфера формується на принципах педагогічної взаємодії, співтворчості, створює ситуацію успіху для кожного студента.

Склад студентського парламенту
Сергій Олексієнко,
голова студентської ради

Анна Пшенишна,
заступник голови студентської ради,
студентка групи Л45/ІІ

Анастасія Сівач,
голова профкому,
студентка групи С82/ІІІ

Марія Марчук,
секретар студентської ради,
староста групи Л45/ІІ

Сергій Олексієнко,
голова соціально-волонтерської комісії, студент групи Л43/ІІІ

Ольга Кравцова,
голова навчальної комісії,
студентка групи С82/ІІІ

Аліна Марчук,
голова культмасової комісії,
студентка групи Л43/ІV

Анастасія Сівач,
голова комісії дисципліни і порядку,
студентка групи С82/ІІІ

Вікторія Нуждіна,
голова комісії іззахисту правта інтересів студентів,
студентка групи  С82/ІІІ

Юлія Павленко,
голова редакційно-просвітницької комісії,
студентка групи  С83/ІІ

Олександр Смагін,
голова спортивно-оздоровчої комісії,студент групи Л45/ІІ

Сергій Олексієнко,
староста ІV курсу

Вікторія Нуждіна,
староста ІІІ курсу

Юлія Павленко,
 староста ІІ курсу

Дарина Скаковська,
 староста І курсу


К О М І С І Ї

студентського парламенту Новоград-Волинського медичний фахового коледжу

Студентський парламент в дії

Найбільш дієвою є студентська рада, яка сприяє навчанню, творчій діяльності студентів, організовує їх дозвілля, забезпечує правопорядок під час проведення загальних заходів у коледжі та в місті, проводить активну роботу з попередження правопорушень, заходи по запобіганню наркоманії та алкоголізму в молодіжному середовищі студентів. Представники студентського парламенту залучаються в якості спостерігачів до участі в іспитах та диференційованих заліках, що є ознакою демократичної взаємодії «викладач-студент».

Результатом їх ефективної роботи є випуск газети «Vita studio», засновниками та редакторами якої є самі студенти, робота клубів за інтересами, за матеріалами яких створено відеофільми: «Мій коледж найкращий!», науково-пошукові проекти: «Україна понад усе!», «Соняхи світла на полях української журби»,  «Долі випускників, обпалені війною», «Молюсь за Україну!», «Невмируща пам’ять Звягельщини», «Скажемо: Ні! – наркотикам!», «Молодь за здоровий спосіб життя!», «Відкриймо серця для Добра та Любові!», «Маю честь бути волонтером!».

З ініціативи студентської ради в закладі проводяться цікаві екскурсії до м. Вінниці в музей-садибу М.І. Пирогова, до м. Києва в музей історії медицини, Києво-Печерську Лавру, до м. Львова з відвідуванням вистави оперного театру та до м. Умань в парк «Софіївка», до м. Кам’янця-Подільська, по Закарпаттю.

 Активно працюють волонтерський центр «Милосердя», гуртки та клуби за інтересами «Паритет», «Турбота», «Дивослово», які є улюбленими для студентів, що дає можливість розкритися кожній особистості, самовиразитись, активізувати свої творчі мрії і задуми. В коледжі проводиться робота, спрямована на розширення і поглиблення знань студентської молоді щодо прав людини і громадянина, формування правового світогляду молоді на відповідну життєву позицію, моральні та ціннісні орієнтири, ідеали, переконання, створюються належні умови для розвитку та задоволення культурних потреб студентів.

Звертається особлива увага на забезпечення належних умов проживання, навчання й відпочинку в гуртожитку, який неодноразово виборював призові місця в конкурсі на кращий гуртожиток серед навчальних закладів міста.

Щороку студенти мають змогу оздоровитися на березі Чорного моря на базі санаторію «Затока». Забезпечується підтримка становлення та розвитку студентської сім’ї. Понад 10% держзамовлення становлять діти-сироти та діти-інваліди, яким надається соціальна допомога, особливе піклування, матеріальна та моральна підтримки.

Члени студради залучаються до проведення профілактичної роботи з правового виховання, розроблена система профілактики правопорушень, що допомагає в роботі з організації контролю за станом відвідування студентами занять, в роботі з важковиховуваними студентами.

Волонтери проводить належну інформаційно-просвітницьку роботу серед школярів та студентів міста, беруть активну участь в міських акціях «Милосердя» під девізом «Відкриймо для добра серця» на підтримку дітей-інвалідів обласного спеціалізованого Будинку дитини та дітей-інвалідів, що проживають в сім’ях, допомагають людям похилого віку, проводять благодійні акції на підтримку воїнів АТО.

Протягом року в закладі проведено цілий ряд заходів патріотичного спрямування:

  • «Від серця до серця!», «Великодний кошик військовим» (на допомогу військовим та онкохворим дітям).
  • «Відкриймо серця для Добра та Любові!» (щоденна допомога волонтерів-медиків по догляду та організації дозвілля вихованців обласного спеціалізованого будинку дитини).
  • Вечір пам’яті «Не зорі падають із неба. Зірки ідуть на небеса…», присвячений героям «Небесної сотні».
  • Виховний захід «Соняхи світла на полях української журби», присвячений загиблим героям-медикам 30-ї окремої механізованої бригади Дмитру Герасимчуку та Владиславу Трепко.
  • Виховні заходи «Героїв варто пам’ятати», «Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих» до Дня Героя.
  • Регіональна військово-патріотична гра «Я – патріот України!» з нагоди Дня захисника Вітчизни.
  • Зустріч студентів з випускником-медиком АТО – Брацюком Олегом «Герої не вмирають!».

             За ініціативи студентів медичного коледжу, управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради,  в місті започатковано молодіжний проект   «Звягель – місто Героїв» зі створення національно-патріотичного муралу із різнопланових малюнків, присвячених Дню Героїв.

Реалізація проекту дала можливість розкрити творчий потенціал шкільної та студентської молоді, сформувати почуття відданості своїй державі на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, прищеплення поваги до захисників України, які перебувають в зоні АТО, активізувати такі моральні цінності, як гуманність, добро та любов.

Цікаво і змістовно проходять спільні виховні заходи навчальних закладів міста. Це загальноміські заходи до Всесвітнього дня студента «Студент року», культурно-мистецька акція «Молодь міста проти СНІДу», конкурс естрадної пісні «Сонячне коло», урочистості до 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки, фольклорно-етнографічні свята: «Лесині джерела», «Моє квітуче Полісся»,  акція «Молодь за здорове життя», «Молодіжний квест» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я та багато інших.

На високому рівні проводились в закладі такі традиційні заходи: «Посвята в студенти», «Дебют першокурсника»,  «День Святого Валентина», «Міс-медколеджу», «Кращий за професією», «Фестиваль Добра та Милосердя» до Всесвітнього дня інваліда, День Матері, Свято рідної мови.

Вагому перемогу здобули студенти  коледжу  в міському конкурсі-рейтингу популярності «Гордість міста» в номінаціях «Кращий студент року», «Кращий навчальний заклад року», волонтерський центр «Милосердя» в номінації «Активна громадська позиція». Показником результативної діяльності  студентського самоврядування в коледжі є стабільний позитивний імідж медичного коледжу