Музей історії медицини Новограда-Волинського

Наш музей – музей нової формації, який дає можливість повернути із людського забуття історію заснування медичної галузі Звягельщини та її сьогодення.

Ініціаторами та засновниками створення музею є Солодовник Олена Володимирівна, директор медичного коледжу та Соломін Едуард Олексійович, лікар-хірург міськрайТМО.

Минуле і сьогодення медицини, нові здобутки та високі досягнення відомих постатей додають яскравих і характерних штрихів до обличчя нашого краю, прославляють його на весь світ.

Музей покликаний зберігати і передавати наступним поколінням інформацію про історію заснування і розвитку медичної галузі регіону та навчального закладу зокрема.

Історія медицини Новоград-Волинщини глибинна та багатогранна. Музей містить багато цінних документів, фотознімків, експонатів, які розміщені на стендах та вітражах.

Експозиції музею представлено двома основними залами.

Перша зала відображає  інформацію про історію заснування медичної школи в Новограді-Волинському; створення медичного училища;
сьогодення медичного коледжу; роботу волонтерського центру «Милосердя» студентів-медиків; героїчні долі випускників – медиків, учасників АТО.

Експозиція другої кімнати містить інформацію про історію лікарні міста і району, її медичних працівників, які зробили вагомий внесок у розвиток української медицини.

Серед експонатів зібрано стародавні медичні інструменти, фрагменти з літописних джерел, численні статті,
фотокартки, документи, матеріали про функціональні відділення, досягнення і перспективи розвитку міськрайТМО.

Поряд зі стендами на вітражах та в шафах розміщено експонати – медичні інструменти різних часів, медичний інвентар:  маніпуляційні столики, стоматологічна
бормашина, стерилізатори, ваги, реографи, мікроскопи тощо.

На стінах розміщені фотографії з життя лікарні та головних лікарів різних періодів; перекидні книги, які містять інформацію про історію медицини міста з часу її становлення та медичних працівників, інформацію про заслужених лікарів України Новоград-Волинської ЦРЛ та ТМО, медиків – почесних громадян міста, кандидатів медичних наук, медиків-ветеранів, фотоматеріали з життя лікарні в сучасний період.