Міжнародний день музеїв
Музеї – хранителі історії людства, його цінностей і культурної спадщини. Все, чим жило суспільство в певний період часу, що створювало й руйнувало, дбайливо збережено у вигляді музейних експонатів. Музеї здатні розповісти про побут предків, про те, що турбувало їхні уми і серця. Це особливе місце, де можна побачити масштаби світобудови і відчути себе частинкою нескінченної історії планети. Даним установам присвячене міжнародне свято, яке ми відзначаємо щороку 18 травня. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі 1977 року, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв було прийнято пропозицію про установу цього культурного свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах.
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. Щороку свято має свою певну тему, присвячену питанням музейної діяльності. Тема 2018 року «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі»// «Hyperconnected museums: New approaches, new publics».
Термін «Hyperconnected» з’явився у 2001 році для позначення приватних засобів для спілкування, таких як електронна пошта, телефон, різноманітні месенджери та соціальні мережі. Відтоді, з кожним роком, ця мережа, цей набір інструментів, стає все більш складною, різноманітною і інтегрованою. Музеї в сучасному світі не можуть жити поза нею, їх просто неможливо уявити без всіх цих зв’язків. Завдяки технологіям, аудиторія музею сьогодні є значно ширшою, а відвідувачами музейних послуг є й ті, хто на відстані користається оцифрованими колекціями, мультимедійними додатками і ділиться своїми враженнями у соціальних мережах.
Ми гордимося тим, що в медичному коледжі в серпні 2015 року, за ініціативи директора Олени Солодовник, відкрито унікальний музей Історії медицини Новограда-Волинського. Засновником цього музею став лікар уролог міськрайТМО Едуард Соломін. Музей покликаний зберігати і передавати наступним поколінням інформацію про історію заснування і розвитку медичної галузі регіону та навчального закладу зокрема.
Музей містить багато цінних документів, фотознімків, експонатів, які розміщені на стендах та вітражах. Експозиція першої кімнати дає можливість повернути із людського забуття історію заснування медичного закладу в Новограді-Волинському, яка розпочалася з відкриття школи медичних сестер та акушерок у вересні 1936 р.; отримати інформацію про те, як здійснювалась підготовка медичних сестер в цій школі, яка протягом багатьох років трансформувалася як школа, курси, училище і, нарешті, коледж.
Тут розміщено стенди про сьогодення медичного коледжу; роботу волонтерського центру «Милосердя»; героїчні долі випускників-медиків, учасників АТО. Встановлено пам’ятний знак, у вигляді полум’я на якому розміщено світлини Герасимчука Дмитра – капітана 30-ї окремої механізованої бригади; Трепка Владислава – лейтенанта медичної служби, військового хірурга; Галицької Сабіни – сержанта, старшої медичної сестри, випускниці Новоград-Волинського медичного коледжу 2014 року, які загинули в зоні АТО.
Експозиція другої кімнати містить інформацію про історію лікарні міста і району, її медичних працівників, які зробили вагомий внесок у розвиток української медицини. На стінах – фотографії з життя лікарні та головних лікарів різних періодів; медиків-ветеранів, фотоматеріали з життя лікарні в сучасний період. В шафах розміщено фрагменти з літописних джерел, численні статті, фотокартки, документи про досягнення і перспективи розвитку міськрай ТМО.
Сьогодні музей Історії медицини є одним з головних структурних підрозділів коледжу з проведення виховної роботи серед студентської молоді, формування патріотизму, громадянської, державницької свідомості та здійснення профорієнтаційної роботи. Екскурсії до музею є невід’ємною складовою коледжних святкових заходів: Дня знань, посвяти в студенти першокурсників, Дня відкритих дверей; річниць, національних та пам’ятних дат країни та вишу, тощо. Куратори груп використовують музейну експозицію для культурно-виховної та просвітницької роботи зі студентами.
Приємно відзначити, що музей активно відвідують не тільки студенти та викладачі нашого коледжу, але й учні шкіл, жителі міста та його поважні гості. Серед поважних гостей музей відвідав з делегацією Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки пан Ду Вей.
В переддень Міжнародного дня музеїв в музеї медицини побував кореспондент Житомирської обласної телекомпанії Леонід Харшан, який відзняв відеоматеріал про наш музей. А відвідувачами в цей день були студенти коледжу, учні СШ №4.
Пізнаючи історію, зберігаючи її, ми творимо наше майбутнє, передаючи наступним поколінням все те, що було зібрано завдяки великим зусиллям багатьох відомих людей. З радістю запрошуємо всіх шанувальників історії медицини краю до музею Історії медицини Новограда-Волинського.
В.Я.Михацька, бібліотекар І категорії