Інтегрована конференція з елементами пошукової роботи «Акушерство: відоме та невідоме»
Щороку 5 травня святкують своє професійне свято всі акушери в 50 країнах світу і 9 тисяч акушерів-гінекологів в Україні. Дату затвердили на Міжнародній конференції асоціації акушерів, а офіційний статус свято отримало в 1992 році.
У рамках відзначення цього свята у Новоград-Волинському медичному коледжі було проведено інтегровану конференцію з елементами пошукової роботи «Акушерство: відоме та невідоме», на якій розкрито становлення та розвитку акушерства у світі від найдавніших часів до сьогодення. Питання досліджувалися студентами з історичного, літературного та медичного аспектів під керівництвом викладачів Зінчук І.С., Котюк Г.І. та Кейси У.Б.
Акушерство — найдавніша галузь медицини. Її розвиток є складовою частиною усього історичного шляху набуття і вдосконалення людством медичних знань. Історія акушерства становить одну зі сторінок історії культури і цивілізації людства. Одним із знаків соціалізації, безумовно, слід вважати виникнення взаємодопомоги при хворобах, травмах і в першу чергу при пологах. Ця свідома взаємодопомога є одним з найважливіших суспільних феноменів.
Дані фольклору та відомості з найдавніших пам’яток писемності з великою переконливістю свідчать про цілком раціональні прийоми надання допомоги породіллям та новонародженим. Однак, як виявилося, у літературі образ акушерки практично не розкрито. Натомість образи лікарів, медичних сестер (хороших і не дуже) зустрічаємо у творах Михайла Булгакова, Райнер Марії Рільке, Антона Павловича Чехова, Михайла Коцюбинського та багатьох інших, а от акушерки…. Чи багато ми чули про акушерок, як про літературних героїв? На жаль, зовсім мало, або ж нічого…
Не вірте, що щастя ані зміряти, ані зважити неможливо? В акушерів це прекрасно виходить. Щодня у світі народжується близько 360 тисяч малюків. І саме акушери першими беруть їх на руки. А ще акушери — одні з найспокійніших людей на світі! Тільки уявіть, скільки криків вони чують за зміну, а від них завжди віє впевненістю, добротою та досвідом. Помічниками лікарів називають акушерок у пологових будинках.
У книзі рекордів Гіннеса відзначені найстарша та наймолодша акушерки: 90-річна Аделіна Вільялобос з Перу працює акушеркою з 1947 року. Вона прийняла понад 8 тисяч малюків, серед яких був навіть президент. А семирічна дівчинка Лорен Бурман, покликавши на допомогу сусідку, допомагала народитися своїй сестричці до приїзду медичних працівників.
На конференції було висвітлено питання про «Акушерство в правіках» підготовлене Ковальчук Катериною, студенткою 79 групи відділення «Сестринська справа», науковий керівник Зінчук І. С.
Студенти Чумак Юлія – Л 40/ІІ групи, Завадько Христина, Назарова Олександра, Камінська Діана та Кирилюк Людмила – Л 42/І групи, Ходаківська Людмила та Тітова Даша – С 77/ІІІ групи під керівництвом Котюк Г.І. досліджували наступні питання: «Відомості з розвитку акушерства», «Шлюб і материнство, вікові норми вступу до шлюбу за часів Гетьманщини в Україні ХVІІІ ст.», «Анжеліка де Кудрі – головна акушерка найстарішої лікарні Парижа: життя, діяльність та її вагомий внесок у галузь акушерства», «Діяльність акушерок Святого Раймонда Нонната в Лондоні», «Образ акушерки у художній літературі», «Книга-спогад Дженніфер Уорф «Викличте акушерку» – один з перших художніх творів про тяжку і благородну працю акушерок».
Викладач предмета «Акушерство та гінекологія» Кейса У.Б. зі студентами Гарбовською Анною, Герус Людмилою – С77/ІІІ, Бойко Аліною, Гриненко Оленою, Дячишин Діаною та Новорок Анною – С 78/ІІІ дослідили наступні питання: «Акушерство Давньої Греції, Риму та Ісламських країн», «Історія розвитку акушерства та гінекології в Україні», «Повір’я про повитуху в Україні», «Перша акушерська школа у Львові», «Новий етап розвитку акушерства в Україні ХVІІІ ст. та яскраві сторінки в історії вітчизняного акушерства», «Ранні шлюби Англії кінця ХІХ першої половини ХХ ст. та медичні технологій Англії середини ХХ століття».
Підводячи підсумки конференції, її учасники акцентували увагу на тому, що досліджувати цю тему і цікаво, і корисно, тому пошукова робота з даної теми триватиме і надалі, оскільки є ще над чим працювати і що досліджувати.
Г.І.Котюк , І.С.Зінчук, У.Б.Кейса, викладачі коледжу