Цікава подорож студентів-медиків
Студенти ніколи не можуть втамувати свою цікавість до оточуючого світу, тож незважаючи ні на що, майбутні медики в очікуванні нових вражень та пригод відправились у подорож по маршруту Умань – Вінниця. Їх не зупинила ні гроза, ні дощ під час від’їзду.
Софіївський парк – один з найромантичніших і красивих парків України. Тим паче, що він був подарунком і символом вічного кохання графа Потоцького до Софії Вітт. Софія, ім’ям якої названо Дендропарк, вважалася однією з красивіших жінок Європи. Не дивно, що для чарівної гречанки архітектори та інженери створили диво з каменю, води і архітектурно-природних композицій. І тепер, отримати задоволення від цього чудового парку може будь-який гість, що відвідав Умань. На місцях, де раніше полювали на диких звірів, з волі руки людини виріс парк з античними статуями, витонченими алеями, підземними ріками та вишуканими фонтанами.
Нас вразили штучні водоспади та фонтани, чудові ставки, місточки, безліч галявинок, печери, гроти, джерельце з чудодійною водою, не підйомні валуни Долини велетнів, таємничі колодязі в підземному тунелі. Дуже важливим моментом є чистота на величезній території парку, в кожного з нас було велике бажання побачити рукотворну красу природи, придбати цікаві сувеніри та подарунки. Краса цього парку зачаровує людей з давніх часів, тут був і Микола І, який подарував цей парк своїй дружині й назвав його «Царицин сад». Було приємно думати, що ми ходимо тими ж стежинками, якими ходили король та королева, відомі особистості світу. Час спливав швидко, ми милувалися унікальною природою Софіївського парку, фотографувалися, щоб назавжди запам’ятати найкращу перлину України.
Ми залишали Софіївку, наповнені масою нових позитивних вражень та бажанням ще повернутися сюди.
Пообіді продовжили свою подорож до міста Вінниця, яке святкувало в цей час День Європи. Вулиці та будинки були чистими, святково прибрані, перехожі вбрані в українські вишиванки та віночки.
Нас, майбутніх медиків, перш за все зацікавив Національний музей-садиба М. І. Пирогова, видатного українського науковця, хірурга та педагога.
Музейний комплекс розташований у селі Вишня. До його складу входять: будинок, у якому жив М.І. Пирогов, де розміщена експозиція про його життя та діяльність; музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної; церква-некрополь, де міститься саркофаг з забальзамованим тілом науковця; меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.
Чудовим завершенням нашої подорожі став вінницький фонтан Рошен. Це найбільший в Україні та в Європі плавучий фонтан, який входить у десятку найкращих і видовищних фонтанів світу. Ми були вражені грою води, світла та вдалим музичним супроводом. Було важко уявити, яка потрібна технологія, скільки потрібно коштів, щоби мільйони крапельок води, промінчиків світла та ноти злилися воєдино, щоб подарувати нам позитивні емоції та масу вражень – ще й абсолютно безкоштовно.
85 студентів мали гарну нагоду здійснити цікаву подорож мальовничими місцями України. Від їх імені висловлюю щиру подяку адміністрації коледжу за гарно організоване студентське дозвілля.