Янголам у білих халатах присвячується…
12 травня світова спільнота святкує Всесвітній День медичної сестри.
Це свято відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.
Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме на її честь, в день її народження – 12 травня.
Згідно історичних довідок під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала в Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників, послідовно впроваджуючи принципи санітарії, за рахунок чого знизилася смертність. З часом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії.
Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. У 1912 році її заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, які відзначилися в роки війни або в мирний час.
Досвід багатовікових війн, епідемій показав, що поряд з роботою лікарів вкрай необхідна праця людей, які беруть на себе досить нелегкий обсяг роботи з догляду за хворими. Перш, ніж отримати лікування у лікаря, хворі потрапляли до добрих милосердних рук санітарів, монахинь, сестер-жалібниць. Велика Вітчизняна війна довела неоціненний подвиг молодих дівчат, які шли на фронт у званні санітарок, санінструкторів і на своїх тендітних плечах виносили з поля бою сотні тисяч поранених. Догляд у шпиталях, де перебували тяжкопоранені, також лежав на плечах санітарів – молодших медичних сестер.
Під пекельний шум і вереск носилася смерть перед боєм,
Шукаючи все нових жертв; рікою струменіла кров,
Стогін, крики і «ура» суцільним зливалися виттям.
І тільки по полю святая йшла Любов.
Йшла жінка без страху і сумніву,
Схиляючись до стражденних, і ніжною рукою
Поспішала полегшити великі муки
Із ласкою проводити страждальця на спокій…
У той час і сформувався образ медсестри – санітарки, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Скільки тепла, любові, милосердя вони віддавали щодня!
І так до наших днів… «Україна в огні! Україна в небезпеці!»,- на думці у кожного! А медсестри знов на передовій, на Майдані Незалежності, у ніч з 18 на 19 лютого… Майдан запікся у їхніх серцях болем, смутком і надією. Особливо після того, як їм довелося побувати під кулями снайперів, рятувати поранених учасників «мирного наступу», надавати їм першу медичну допомогу. Зі сльозами на очах тендітні медсестрички все життя згадуватимуть пережите…
Сьогодні, у системі охорони здоров’я України працює понад 300 тисяч медичних сестер. Вони щоденно, не зважаючи на особистий час та справи, виконують вкрай необхідну роботу з догляду за хворими, оскільки успіх лікування найтяжчих захворювань залежить саме від їх кропіткої праці, професіоналізму, від тепла їх сердець, посмішок, уваги, чемного ставлення до пацієнтів.
…В халаті чистім, як погожа днина,
струнка, статечна, ніжна, осяйна
зайшла в палату медсестра. Людина!
А разом з нею – радість і весна.
І вдень, і вночі невтомна і працьовита медсестра завжди біля ліжка хворої людини, якій так потрібні увага і тепло, заспокійливе слово і добра порада. У цій праці найяскравіше виявляється призначення медичних сестер, для котрих медицина – покликання, вияв сумління, християнських цінностей, внутрішнього самовираження, зміст життя.
Без медичної сестри не існувало б ні людського життя, ні медицини. Адже саме медсестра завжди присутня при народження нового життя і, на жаль, коли людина відходить з цього світу, очі їй теж закриває медична сестра.
В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою. Роботу медичної сестри, окрім професійних обов’язків, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби милосердя і доброти, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю.
Самовідданість, милосердя, професіоналізм – це основні риси людей, які вибрали цей фах. У всі часи медичні сестри є уособленням справжнього милосердя, невичерпного джерела доброти та великодушності, саме тому їх називають сестрами милосердя.
Піклувальниця, помічниця, сестричка, янгол-охоронець – як тільки не називають медсестер у найтяжчі хвилини свого життя ті, хто потребує особливої уваги й опіки. І одразу стає зрозумілим, що ця професія потребує і жертовності, і готовності завжди прийти на допомогу, і неабиякого терпіння та витримки. І, безперечно, професіоналізму, який щохвилини стоїть на сторожі життя і здоров’я кожного пацієнта.
Напевне, це велике щастя – бути потрібним людям, прожити своє життя гідно, увічнивши його добрими справами, плідними вчинками на ниві життя.
Кожна людина розуміє: здоров’я суспільства залежить від професійності, порядності і душевної доброти людей у білих халатах. Їх коштовний вклад має бути винагороджений більш високою оцінкою праці на державному рівні та суспільством в цілому.
Тож, шануючи високодуховну та кваліфіковану працю молодших медичних працівників нашого регіону, КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» організував свято, приурочене до Всесвітнього Дня медичної сестри. Урочистий захід відбувся у приміщення міського Палацу культури 12 квітня о 15.00.
На свято були запрошені представники медичних установ міста та району. Усіх присутніх медичних сестер з їх професійним святом привітали заступник міського голови Колотов С. Ю. та директор КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» Солодовник О. В.
В цілому в місті в 14 установах та закладах працює 1006 медичних сестер, з них 590 – випускники Новоград-Волинського медичного коледжу.
З нагоди професійного свята – Міжнародного Дня медичної сестри висловлюємо найщиріші привітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за повернуте здоров’я, за врятовані життя.
Нехай Ваш благородний фах сприятиме людям у збереженні одного з найцінніших благ – здоров’я, хай майстерність супроводжуватиме кожен Ваш професійний крок, нехай людська вдячність і любов повертається сторицею та Божою благодаттю Вам та Вашій родині.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, професійних здобутків, достатку, гармонії у взаєминах із пацієнтами.
Хай добро, яке Ви даруєте людям, повертається сторицею, а винагородою буде безмежна вдячність пацієнтів, яким Ви допомогли.
За ваш невтомний труд – низький уклін і найкращі побажання!
За вашу скромність і самовідданість – честь і шана!
Нехай клятва Гіпократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!
Свято завершилося, але у всіх залишились позитивні емоції, гарний настрій та приємні спогади.