«НЕ ЗОРІ ПАДАЮТЬ ІЗ НЕБА.ЗІРКИ ІДУТЬ У НЕБЕСА…»
Саме під такою назвою в Новоград-Волинському медичному коледжі було проведено Урок Пам’яті, присвячений Дню Героїв.
23 травня — День Героїв — традиційне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків, борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців і вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Це День Пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з Вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.
Відзначення Свята Героїв – це свідчення нашої твердої волі йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Державної Незалежності, Могутності і Слави України. Це безмірна любов та пошана до мертвих, живих і ненароджених поколінь нашого народу, до великої української нації, до її великої держави.
Урок Пам’ять є уроком вшанування пам’яті усіх героїв української нації, є прикладом високого патріотизму, духовності, національної свідомості.
Вшанування тих людей, які полягли за волю і незалежність України, є особливо важливим моментом, в час, коли ведеться інформаційна війна за душі українського народу, коли українцям нав’язують інші акценти, коли нам, як ніколи, важливе підтримання національного духу.
На захід було запрошено учасника Євромайдану Сергія Руденко, який розповів про життя майдану, героїчні вчинки Небесної Сотні, виконав авторську пісню, яку присвятив Героям Майдану. Під час заходу студенти читали поезію та виконували пісні на патріотичну тематику, демонстрували відеоролики, присвячені Героям Небесної Сотні.
Завершили Урок Пам’яті хвилиною мовчання та спільним виконанням гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
В цей день проведено радіо лінійку «Герої не вмирають.
В рамках тижня проведено ряд заходів: виховні години «Славетні постаті України», «Козаки гетьманської доби », зустріч за круглим столом «Борці за волю України. Чи знаєш ти їх?» на яких студенти знайомилися з біографіями героїв України різних періодів історії: Миколи Міхновського, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, зокрема вихідців із Житомирщини, серед яких — гетьман Іван Виговський, поет і громадський діяч Олег Ольжич та інші загиблі патріоти. Студенти зрозуміли, що українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню української нації.
В закладі оформлено інформаційний стенд «Слава Героям!», куточок Слави, запалювались свічки та лампадки в знак пам’яті та шани за загиблими.
Ці події нас дуже змінили. Ми сподіваємось, що вони змінили і частину нашої країни. Хотілося б, щоб кожен зміг зрозуміти і збагнути, що він може впливати на події і простір довкола себе. А коли таких людей багато і вони рухаються в одному напрямку – то вони переможуть.
І всі ми маємо прожити життя так, щоб ці втрати не були марними. Відлік вже почався…
Будьмо ж гідними великої слави героїв України.
Слава Україні! – Героям Слава!