Використовуй Інтернет безпечно!
Цьогоріч День безпечного Інтернету в усьому світі відзначається 11 лютого під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, молодь. Також сьогодні запрошують всіх до поважного онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці молодь, батьків і освітян, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
В нашому коледжі цього дня проводився тренінг «Використовуй Інтернет безпечно!», учасниками якого стали студенти І курсу групи С81.
Напередодні було проведено онлайн-опитування серед студентів І курсу НВМК «Ризики та небезпеки користування Інтернетом». Аналізуючи результати цього дослідження, можна сміливо констатувати недостатній рівень інформування першокурсників НВМК щодо правил безпечної роботи в Інтернеті. То ж метою проведення тренінгу було ознайомити студентів з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими вони можуть зустрітись, розвивати вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах, провести психологічні вправи з метою виховання культури спілкування, визначити правила безпечного використання Інтернету.
З використанням різних форм і методів роботи під час тренінгу студенти ознайомились з основними загрозами в Інтернеті, виразили думки відповідно актуальних питань та дискутували, демонструючи різні думки з приводу одного і того ж твердження. Також першокурсники сформулювали позитивні і негативні сторони використання Інтернету, в ігровій формі обговорили один із можливих випадків шантажу та проговорили основні правила знайомства в Інтернеті. Ознайомились студенти і з небезпеками булінгу в Інтернеті та з основними правилами поведінки поводження в конфліктних ситуаціях, сформували правильне поняття про кібербулінг. Студенти пересвідчились на прикладі, що в Інтернет-просторі не існує почерків, тому ти ніколи не знаєш, хто знаходиться по той бік комп’ютера або мобільного телефону. Студенти також мали можливість під час тренінгу за допомогою анкет визначити власний рівень поведінки в Інтернеті та визначити свою роль у кібербулінгу: жертва, свідок, агресор.
Учасники тренінгу дійшли висновку, що в Інтернеті, діють такі ж норми і закони, як і всього в реальному житті. Тому кожен має право на повагу і доброзичливе ставлення до себе, ні з кого не можна знущатися — ні в реальному, ні у віртуальному світі. Наприкінці тренінгу першокурсники сформували шість основних правил розумного користувача Інтернету:
- Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
- Я буду залишати негарні веб-сайти.
- Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
- Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
- Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
- Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів.