Міжнародний день сліпих
Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах.
Відзначається він у день народження відомого французького тифлопедагога Валентина Гаюї (1754-1822), який не тільки був засновником першої в світі школи-інтернату для сліпих (1784), але й розробив для них дидактику і методику вивчення наук та оволодіння практичними ремеслами, а також запропонував шрифт для сліпих, вдосконалив спосіб книгодрукування, створив ноти, географічні карти для них тощо.
Саме за цими книгами незрячі люди навчалися аж до появи тактильного шрифту Брайля.
Основна праця Гаюї – «Нарис навчання сліпих». Прикметно, що Валентин Гаюї займався проблемами сліпих без будь-якої підтримки з боку держави чи якихось благочинних організацій. Усе, чим він займався і що створив, він робив виключно за власний кошт. Навіть першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих» він відкрив не де-небудь, а у власному будинку в Парижі.
З приводу цієї дати студентами IV курсу в навчальних групах коледжу були проведені тематичні виступи перед студентами. Колегам було проінформовано про важливість пильної уваги суспільства до більш, ніж 300 тисяч громадян України з проблемами органів зору.
Українське товариство сліпих( УТОС) за підтримки держави проводить заходи щодо соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації інвалідів — громадян України, які не можуть конкурувати на ринку праці.
Студентам були надані рекомендації щодо гігієни органів зору, очі – це не тільки дзеркало душі, але і важливий орган, за допомогою якого людина може бачити навколишній світ.
Для профілактики порушень зору потрібно дотримуватись таких правил:
Очам потрібний відпочинок та здоровий сон
Роботу за комп’ютером, перегляд телевізора або читання потрібно переривати через кожні 20-40 хв
Під час читання, письма або іншої роботи предмети необхідно розміщувати за 30-35 см від очей
Не забувайте про правильне освітлення робочого місця -світло має падати зліва
Бережіть очі від травм
Дотримуйтесь збалансованого харчування, багатого на білки і вітаміни.
Викладач предмету «ОФТАЛЬМОЛОГІЯ» В.С. Акентьєв