1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість її вчасної діагностики.
Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 400 тисяч людей, що складає понад 1% населення країни. Вітчизняні лікарі відкрито говорять, що СНІД в Україні вже давно сягнув масштабів епідемії і загрожує кожному громадянинові, незважаючи на його соціальний статус та середовище, у якому він проживає та працює.
Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їхніх сил — у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства — активних громадян.
Численні сумніви, пересуди і страхи витають у нашому суспільстві навколо усього, що стосується ВІЛ і СНІДу. І, пов’язано це, насамперед, з недостатнім бажанням знати про причини і наслідки захворювання, про шляхи передачі і способи запобігання зараження.
Щороку 1 грудня в медичному коледжі проходять різнопланові заходи, що стосуються проблем ВІЛ / СНІДу.
Студенти взяли активну участь у конкурсі санбюлетнів, виготовленні пам’яток та буклетів. Проведено радіолінійку, анкетування серед студентів першого курсу з метою визначення рівня обізнаності, щодо проблеми ВІЛ-СНІДу. Як підсумок всіх заходів було проведено науково-практичну конференцію на тему: «СНІД та сьогодення».
Розумна людина не порушує права інших, не дискримінує тих, хто живе із ВІЛом. Тому, саме 1-го грудня, студенти та працівники навчального закладу, як і мільйони людей з різних країн та континентів, прикріпили червону стрічку як символ усвідомлення важливості консолідації суспільства у вирішенні проблем поширення епідемії. Це символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Це і знак пам’яті про померлих від СНІДу, і знак солідарності з медиками; з усіма, хто намагається протидіяти епідемії. Це заклик до конкретної соціальної дії.
Будьте здорові! Бережіть себе та своїх близьких!