Інформаційно – просвітницька робота до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Цього дня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги.
Всесві́тній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
І з того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета якого — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Студенти медичного коледжу вже традиційно 1 грудня проводять інформаційно-просвітницьку роботу щодо обізнаності дітей та молоді у вищих навчальних закладах і школах міста про ВІЛ/СНІД. Акцію проводили під гаслом «Зупинимо СНІД разом, поки він не зупинив наше життя!».
Адже саме медики, люди найгуманнішої в світі професії, мають виховувати в собі найкращі моральні якості, бути милосердними, безкорисливими, співчувати тим, хто опинився в біді.
Кожна група волонтерів, яка побувала в навчальних закладах міста, проявила неабиякі старання, готуючи буклети та пам’ятки, що містять важливі статистичні дані, пропагуючи здоровий спосіб життя, створювали презентації «Захисти себе від СНІДу», організовували перегляд тематичних відеофільмів, знайомили з історією виникнення хвороби.
Молодь ознайомили із статистикою поширення захворювання в Україні, в Житомирській області та в місті Новограді-Волинському; поновили знання про можливі шляхи зараження та передачі ВІЛ/СНІДу; розглянули характерну первинну симптоматику хвороби. Кожен мав змогу поставити запитання з даної тематики та отримати ґрунтовну відповідь.
Проблема захворюваності українців на ВІЛ/СНІД щороку набуває все більших масштабів. Проведення просвітницької роботи є необхідною умовою для ефективної боротьби з поширенням СНІДу серед молоді. Адже недостатня поінформованість про ризики для здоров’я, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, методи їх профілактики є причиною широкого поширення цих захворювань серед молоді.
У холі медичного коледжу (корпус №2) був організований показ відеоролику просвітницького спрямування, де присутні ще раз переконалися, що ця проблема стосується кожного, виділили основні життєві позиції та правила, яких необхідно дотримуватися у боротьбі з цією страшною хворобою XXI століття.
Пізнавальне значення мала проведена радіолінійка для студентів коледжу «Знати, щоб жити!», зацікавлення викликала і книжкова виставка літератури «Не дай СНІДу шанс!».
На завершення студенти вийшли на проведення вуличних акцій з метою розповсюдження інформаційно-просвітницьких буклетів та засобів концентрації серед громадськості міста.
Впевнені, що проведені заходи надали можливість молоді усвідомити всю небезпеку хвороби і зробити відповідні висновки про те, як уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції.
Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІДу і не лише медичних працівників, а й усього суспільства. Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного громадянина, в першу чергу, його відповідальною безпечною поведінкою, якої слід дотримуватися в особистому житті, професійній діяльності і навчати навичкам безпеки інших. Лише спільними зусиллями ми здатні вплинути та загрозу епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.
Будьмо обережними, цінуймо та бережімо кожну мить свого життя!
В.Я. Михацька, бібліотекар І категорії