Виховна година, присвячена Дню захисника України
Осінь найкрасивіша пора року, і з цим важко не погодитись. Адже восени, ми всі набравшись сил знову прямуємо до свого улюбленого навчального закладу. Щедра осінь пригощає нас своїми дарами, дивує нас розмаїттям осінніх квітів…., а ще, восени, ми відзначаємо багато свят та різного роду урочистостей. День 14 жовтня поєднує в собі відразу три величні свята це День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів. Ось з цієї розповіді і починаються літописи про мужні подвиги і легендарні походи козаків.
Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити наступний рік.
З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. А в Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.
Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни. Експерти з Українського інституту національної пам’яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників.
12 жовтня відбулась виховна година присвячена Дню захисника України. Ведучими заходу були Петрик Ольга та Скок Максим. Перед студентами виступили наші воїни – викладачі: хірург Богдан Михайлович Грицак, який був в зоні АТО, розповів студентам про найпоширеніші види травм на фронті та як потрібно надати першу медичну допомогу, які медичні засоби застосовуються; Акентьєв Володимир Сергійович поділився своїми спогадами про війну в Афганістані, яке завдання стояло перед ним, згадав сумну статистику втрат та розповів, що потрібно знати та вміти майбутнім медикам.
Під час заходу декламували вірші: Гурбан Катерина, Козаченко Ольга та Бучинська Юлія. Веселі гуморески почули від Заліщука Валентина та Вознюка Миколи. Зворушливо під гітару виконав пісню свого батька Дейнека Максим, а Саксіна Яна, під акомпанемент Данюка Влада, заспівала пісню, яка нікого не залишила байдужими.
Свято закінчилось. Студенти жваво обговорювали все почуте та побачене…. всі поспішали додому, завтра знову заняття.
Вітаю всіх з Днем Захисника України. Бажаю всім доброго здоров’я, щастя, благополуччя. Нехай життя освітлює слава перемог української армії, сила і міць української зброї, любов і відданість до своєї України.
В.П. Ігнатюк, викладач коледжу