Образ козацтва в образотворчому мистецтві.
За такою назвою проведено виховний захід, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка для студентів – першокурсників. Тарас Григорович у своїх творах намагався пробудити й укріпити в українців любов до свободи, до свого минулого, весь час нагадував їм, якого ті роду. Тому й не дивно, що наскрізною темою у творчості Кобзаря стала тема козаччини.
Героїчне минуле нашого народу завжди захоплювало Кобзаря, адже він був справжнім сином України. Поет говорить про «старину», як про справжнє «диво». Шевченків образ історичного минулого ґрунтувався на народних уявленнях про Запорозьку Січ і козацтво.
Викладач міської школи мистецтв Язвинська Л.О. ознайомила присутніх з історією виникнення козацтва на Україні, розказала про бойові походи, побут і життя козаків, яких називали у народі «святими лицарями», їх оспівували в думах, піснях та легендах.
У кожної людини слово «козак» асоціюється зі свободою, мужністю і незалежністю. Для студентів демонструвались документальні фільми: «Хто такі козаки» з серії «Невідома Україна», «Іван Сірко», «Козаки Поділля», «Тарас Бульба». Крім того , вони мали змогу послухати українські козацькі пісні «Заспівали козаченьки», « Ой не ходи Грицю та й на вечорниці» та інші.
Гарно розкрила « Образ козацтва в скульптурі» викладач художнього відділу школи мистецтв Романчук О.О. , яка показала студентам різні скульптури козаків і козачок, розповіла з чого починають ліпити скульптури. Подібні заходи мають велике патріотично-виховне значення, спонукають до вивчення історії та культурної спадщини краю, дають студентам усвідомити, що ми – українці, нащадки славного козацького роду.