«Кобзарю! Знов до тебе я приходжу…»
У складний для нашої держави період, надзвичайно важливо визначити своє місце в житті, свій обов’язок перед рідним народом. І кожен, хто відчуває себе українцем, повинен усвідомити потребу осмислити Шевченка для себе, для своєї особистої життєвої дороги та для свого громадянського обов’язку.
Минуло багато років, але й сьогодні слово та ідеї славетного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка живуть між нами.
На вшанування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка у КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» заплановано та проведено низку освітніх заходів.
Так, 13 лютого студентка 169 групи, Романчук Вікторія та методист Котюк Г. І. взяли участь у регіональній науково-теоретичній конференції , що відбулася у Бердичівському медичному коледжі. Вони виступили з доповіддю «Віра в щасливе майбутнє України у творчості Митця» та були відзначені почесними дипломами.
27 лютого під час засідання відкритого регіонального методичного об’єднання викладачів соціально-гуманітарних дисциплін було проведено науково-теоретичну конференцію на тему: «Т. Г. Шевченко – геніальний поет, художник і громадянин» (керівник Котюк Г. І). та виховну годину «Історія українського народу в його піснях» (Мостович О. Ф.).
У науково-теоретичній конференції взяли участь студенти І та ІІ курсів нашого навчального закладу, Бердичівського медичного коледжу та Житомирського інституту медсестринства.
Матеріали конференції – це результати науково-пошукової роботи студентів про Шевченка-художника у межах проектної діяльності (керівник Котюк Г.І.).
Художня спадщина Тараса Григоровича базується на народності його творів, тому з роками цікавість до його творчості на терені не лише літератури, але й образотворчого мистецтва тільки зростає. І це цілком закономірно, оскільки Шевченко став символом і уособленням духовного відродження нації.
Студентами досліджено і описано понад тридцять картин Шевченка виконаних у різний період його життя. Ці матеріали були цікаві і корисні для викладачів і студентів різних навчальних закладів, а також усім, хто цікавиться малярством великого Кобзаря.
Виховна година «Історія українського народу в його піснях» стала логічним продовженням конференції. Народна пісня – духовне обличчя нації, це сповідь душі, в якій відображено найдорогоцінніше надбання нашого народу, нев’януча окраса його духовної культури. Упродовж багатьох століть український народ боровся за свою незалежність і кожна сторінка історії віддзеркалена в його піснях. Минають віки, змінюються устрої, потрясають світ війни і голодомори, на зміну одним поколінням приходять інші, а народна пісня залишається…
7 березня проведено конкурс стінгазет «У вінок шани кобзарю» (Михацька В. Я.).
11 березня відбулася урочиста радіолінійка з нагоди 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка та Літературний вечір «Великий син великого народу» (Михацька В. Я.), на який був запрошений і виступив Іванюк М.О., помічник народного депутата Володимира Михайловича Литвина. У своїй промові Микола Олексійович наголосив, що ім’я великого українця пов’язане з Новоград-Волинським. У віці 32 років молодий Тарас перебував у нашому краї, спогади про який описав у повісті «Варнак». Пам’ятник молодому Шевченку, встановлений у нашому місті з нагоди 10-річчя незалежності України, увійшов у десятку кращих монументів Великому Кобзарю. Микола Олексійович закликав студентів вивчати безсмертну творчість Т.Г. Шевченка, який підніс українську літературу і мистецтво на світову вершину.
13 березня – книжково-ілюстративна виставка «Тарас Шевченко – символ нашого народу» (Шапран Т. С., Михацька В. Я.).
Ми сподіваємося, що проведені заходи дадуть змогу молодому поколінню вкотре переконатися, що Шевченко – це не лише те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії. Адже у глибини майбутнього надсилав Тарас свої непохитні заповіти синам рідної землі, і серед цих заповітів:
…Свою Україну любіть,
Любіть її…Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.