“Захід є захід , схід є схід не зустрітися їм ніколи…”
Ці слова, що належать англійському письменнику Ред’ярду Кіплінгу, і сьогодні привертають нашу увагу. Одні погоджуючись говорять, що Заходу і Сходу ніколи не зрозуміти один одного, інші навпаки доводять, що Схід європеїзується, а Захід проявляє щиру зацікавленість до традицій Сходу, і в сучасний період вони вже жорстокі конкуренти, що прагнуть поширити свій вплив один на одного.
Ось і ми 27 лютого під час засідання методичного об’єднання викладачів соціально-гуманітарних дисциплін на базі медичного коледжу, з точки зору європейців, спробували зрозуміти, яким є соціально-політичний, економічний розвиток Японії у період з 1945р. до сьогодення і відкрили для себе дивовижний світ історії та японської культури, літератури, національних традицій. Проведено відкрите інтегроване заняття із всесвітньої історії та світової літератури на тему «Японія 1945-2014рік» (за мотивами творчості Ясунарі Кавабата, красою Японії завороженого)
Студенти 127 групи відділення «Лікувальна справа» дали змогу викладачам коледжу та гостям відчути атмосферу такої далекої від нас Японії – країни з давніми культурними традиціями, історія та література якої розвивалася протягом багатьох століть, майже не взаємодіючи з європейською, виробляючи свої власні оригінальні форми.
Як відомо, для культури кожного народу характерними є традиції, у яких відбивається складне духовне життя нації. У Японії одна з таких — чайна церемонія тядо, що втілює мистецтво життя, сформоване віками й збережене як перлина національної культури. Як чудово показали нам частинку цього прекрасного Лавренчук Василь,Сидорчук Тетяна Тетяна, Наумович Тетяна, Ковальчук Марія, відобразивши декілька сцен із твору відомого письменника Ясунарі Кавабата «Тисяча журавлів».
Студенти активно обговорювали питання історії Японії від 1945 року по сьогодення, детально аналізуючи кожен етап її розвитку. А найголовніше те, що кожен для себе усвідомив мудрість цього унікального куточку Сходу: “Гармонія понад усе. Світ без любові жорстокий. Людство без праці занепадає.”