Виховний захід “Воскресни, писанко!”
«Старі люди говорять: як в народі перестануть писати писанки і «гріти Діда»…, тоді і кінець світу настане».
Не раз, мабуть, ми всі були в ситуації, коли виникала суперечка – що було раніше – курка чи яйце. І лише зараз, доторкнувшись до наших прадавніх міфів, можна, нарешті, збагнути дійсний стан речей.
В релігіях багатьох народів зустрічаються легенди про створення Землі і взагалі Всесвіту з яйця, але мало де так була поширена писанка і писанкарство, як на Україні. Мабуть, для цього мали бути ґрунтовні підстави.
Виникнення писанки сягає тих прадавніх часів, коли формувалися світоглядні засади наших далеких пращурів, устійнювалися найвизначніші свята та їх обрядовість, створювався календар (Свароже коло) наших предків-хліборобів. Вже Трипільська культура свідчить про досить усталений хліборобський календар та визначне місце писанки у звичаях народу. В усякому разі в Шумері, що виводив себе із найдавнішої в світі держави Аратти (яку археологи тепер умовно називають Трипіллям), писанками обмінювались на свято «Великий день». Такий звичай від Аратти зберігається і в Україні.
Саме тому, 28 квітня в коледжі студентами групи С74/І, С 75/І та їх кураторами Самченко Ю.А. та Панасюк З.В. було проведено виховний захід на тему: «Воскресни, писанко!».
Метою виховного заходу було залучення студентів до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема писанкарства; пробудження в них поваги до національно-культурної спадщини; залучення студентів до відкриття і розуміння прекрасного в навколишньому середовищі.
Символічно, що писанка органічно пов’язана зі святом ВЕЛИКОДНЯ – одним з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України, серед календарних свят наших предків, одне з найпочесніших місць.
Виховний захід «Воскресни, писанко!» надав можливість студентам не лише підвищити рівень знань з історії України, а й дав відповіді на питання щодо ролі писанки у нашому житті.