1-грудня Всесвітній день боротьби із СНІДом.
Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 400 тисяч людей, що складає понад 1% населення країни. Вітчизняні лікарі відкрито говорять, що СНІД в Україні вже давно сягнув масштабів епідемії і загрожує кожному громадянинові, незважаючи на його соціальний статус та середовище, у якому він проживає та працює.
Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їхніх сил — у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства — активних громадян”.
Численні сумніви, пересуди і страхи витають у нашому суспільстві навколо усього, що стосується ВІЛ і СНІДу. І, пов’язано це, насамперед, з недостатнім бажанням знати про причини і наслідки захворювання, про шляхи передачі і способи запобігання зараження.
Що таке ВІЛ/СНІД
Вірус – збудником є вірус.
Імунодефіцит – недостатність роботи імунної системи.
Людини – хворіють лише люди
Синдром – це ряд симптомів чи ознак, що вказує на наявність хвороби.
Набутий – виниклий унаслідок зараження, не переданий генетичним шляхом.
Імунний – стосується захисної системи організму, що бореться із збудниками інфекцій, які потрапляють в організм людини.
Групи ризику
Ін’єкційні наркомани
Люди, що ведуть безладне статеве життя
Діти, народжені ВІЛ-інфікованою жінкою
• При будь-якому статевому контакті (незахищеному) з людиною, що живе з ВІЛ.
• При контакті з інфікованою кров’ю при повторному користуванні без відповідної обробки інструментів для ін’єкцій (шприци, голки) татуажу, манікюру, бритвених інструментів, при переливанні неперевіреної донорської крові.
• Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини: при вигодовування грудним молоком, в/утробно, під час пологів.
ВІЛ не передається:
через обійми, рукопотискання чи перебуванні в товаристві інфікованої людини;
через споживання їжі, приготовленої ВІЛ-інфікованою людиною;
через постільну білизну;
кухонний посуд,
через укуси комах;
при кашлі і чханні.
Що означає діагноз “ВІЛ” для людини
Це означає, що людина не хвора, поки в неї не з’явилися ознаки захворювання.
Це означає, що в силах самої людини захистити свого статевого партнера.
Це означає, що при застосуванні відповідного противірусного лікування жінка, що живе з ВІЛ, може суттєво знизити ризик передачі вірусу дитині.
Це означає, що людина не повинна докорінно змінювати своє життя, але, можливо, свої звички, якщо вона сама того побажає.
Щороку, напередодні 1 – грудня в нашому навчальному закладі проходять різнопланові заходи, що стосуються проблем ВІЛ / СНІДу.
Студенти – медики н можуть та не хочуть стояти осторонь даної проблеми. Тому, саме в цей день вони звертаються до своїх однолітків з пропагандою здорового способу життя, уникнення всіх факторів, які можуть призвести до інфікування ВІЛом.
Серед заходів проведених студентами 1 грудня були:
Виготовлення санбюлетнів з профілактики ВІЛ/СНІДу
Виготовлення пам’яток, буклетів
Проведення санітарно-просвітницьких заходів серед студентів медичного коледжу, навчальних закладів міста
Санітарно-просвітницька робота серед жителів міста.
Варто завжди пам’ятати, що кожна людина має право вибирати свій стиль життя та спосіб поведінки. Але краще, якщо цей вибір буде зроблений усвідомлено і на підставі правильної і повної інформації. Про безпеку варто думати до здійснення якого-небудь вчинку, тому, що ціна навіть однієї помилки іноді буває занадто висока.
Розумна людина не порушує права інших, не дискримінує тих, хто живе із ВІЛом. Тому саме 1-го грудня студенти навчального закладу, як і мільйони людей з різних країн та континентів носять червону стрічку як символ усвідомлення важливості консолідації суспільства у вирішенні проблем поширення епідемії. Це символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Це і знак пам’яті про померлих від СНІДу. Це і знак солідарності з лікарями, з усіма, хто намагається протидіяти епідемії. Це заклик до конкретної соціальної дії
Будьте здорові! Бережіть себе та своїх близьких!