Культурно-мистецький конкурс «Ти як?»
Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства. До Всесвітнього дня психічного здоров’я в коледжі організовано культурно-мистецький конкурс «Ти як?». Мета конкурсу – привернути увагу студентської молоді до питань збереження громадського здоров’я, наслідків війни на ментальному здоров’ї, стійкості людини перед випробуваннями, зокрема, покращення психоемоційного здоров’я засобами мистецтва. Бажання заявити про себе виявило 35 студентів, які поділитися з оточуючими своїми переживаннями, ментальним душевним навантаженням, різними емоціями. Засобами мистецтва студенти намагалися слухати і чути, протистояти стресу, страху, виробляти психологічну стійкість, здатність відчувати вдячність, вміння бути вдячним. Кожен виступ учасника конкурсу це пошук дієвих і гармонійних форм покращення – свого психоемоційного здоров’я.
Для проведення конкурсу обрано компетентне журі, до якого ввійшли представники організаторів конкурсу, члени адміністрації коледжу, викладачі, батьки, представники міської громади.
Учасники конкурсу готували прозовий або поетичний твір, малюнок, відеоматеріал, слайд-шоу, виконання пісні або музичного твору, танцю чи театралізованої постановки тощо. Поданий матеріал відповідав одній з пропонованих тем. Конкурс проводився у двох напрямках: «Ментальне здоров’я для усіх», «Філософія здорової особистості». Найактуальнішими виявилися наступні теми: «Цінність життя на Землі», «Твоя формула стійкості», «Наслідки війни на твоєму ментальному здоров’ї», «Звичайні люди роблять надзвичайні справи».
Журі підбило підсумки, визначило переможців за номінаціями та переможців конкурсу. Галина Котюк, викладач української мови та літератури, член журі, оцінила творчі конкурси з двох номінацій «Есе» та « Авторський вірш», професійно прокоментувала роботи учасників. Переможцями стали: Кароліна Самченко, група С84/ІІ, твір – есе на тему «Звичайні люди роблять надзвичайні справи» і Таїсія Лавренчук, група С83/ІІІ, авторський вірш «Те, що приносить задоволення душі».
Усіх учасників конкурсу нагороджено дипломами. За рішенням журі призначено Гран-прі та вручено подарункові сертифікати: група С85/ІІ: Олександрі Ольшевській, Яні Карпович, Каріні Кожан – за кращий відеоролик на тему «Подія, що дарує приємні емоції», Марії Шнайдер, група Л49/І, – за кращу картину на тему «Пишу, твору про почуття», Валерії Хоружі, малюнок на тему «Твоя формула стійкості».
Директор коледжу Олена Солодовник тепло привітала учасників конкурсу, вручила дипломи та премії конкурсантам.
На завершення заходу зі словами підтримки до учасників та вболівальників «Хай тобі сьогодні щастить…» виступила практичний психолог коледжу Юлія Лавринович.
«Кожен потребує бути почутим!» – слова, що стали головним меседжем заходу. Так, ми – різні, але дуже потребуємо один одного. Війна додала кожному з нас постійний біль втрат, відчуття загрози, щоденний страх за своє життя. Всі ми маємо жити життям без страху за життя!
Ніна МОРОЗ, керівник соціально-психологічної служби коледжу