Організація пошуково-дослідницької роботи студентів в умовах дистанційного навчання
Організація пошуково-дослідницької роботи студентів є надзвичайно важливою, оскільки формує у них інтелектуальні та практичні дослідницькі вміння, стимулює розвиток аналітичного мислення, поглиблює знання студентів з актуальних проблем конкретної науки, сприяє розвитку умінння самостійного критичного аналізу наукових джерел.
В умовах воєнного стану в Україні змінилися можливості для організації такої роботи студентів. По-перше, не завжди є доступними навчальні лабораторії для проведення експериментів, по-друге, не всі студенти, які хочуть займатися такою роботою, перебувають в межах України. Тому перед керівником пошуково-дослідницької роботи студентів постає завданy зміни умов організації пошуково-дослідницького процесу, заміни інструментальних механізмів спілкування учасників роботи, адаптації студентів до нових викликів сьогодення.
10 січня, викладач Дуда-Ільчук О.П., під час засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології та хімії поділилася з колегами доброю практикою в організації пошуково-дослідницької роботи студентів в умовах дистанційного навчання та воєнного стану. Адже цьогоріч студенти коледжу Нестерчук В., Гутель В., Дерипапа А., перебуваючи у різних країнах, працювали над пошуково-дослідницькою роботою на тему «Порівняльний аналіз вмісту нітратів у рослинних продуктах харчування України та Польщі». Вони аналізували питання кругообігу Нітрогену в природі, впливу нітратів на організм людини, вивчали законодавче регулювання в Україні та Польщі допустимих рівнів нітратів в рослинній продукції та визначали і порівнювали рівень нітратів у овочах та фруктах, що продаються в торгівельних мережах двох держав.
За результатами виконаної роботи було написано статтю до збірника матеріалів науково-практичної конференції Міждисциплінарні наукові дослідження в реаліях сьогодення, що проводилася у м. Вінниця 25-26 листопада 2022 р.
Оксана ДУДА-ІЛЬЧУК, викладач хімії, біології