Методичні рекомендації студентам у підготовці до державної підсумкової атестації з математики
Державна підсумкова атестація з математики (ДПА) 2017-го року у КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» Житомирської обласної ради проводиться у формі тестових завдань, які набули особливої актуальності з упровадженням тематичних атестацій і зовнішнього незалежного оцінювання. Програму ДПА розроблено з урахуванням чинних програм з математики (лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-6611 від 23.12.2004 р.) та програм для профільного навчання учнів 10-11 класів (рівень стандарту) (наказ Міністерства освіти і науки України № 1021 від 28.10.2010 р.).
Перша частина – 12 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання подано 4 варіанти відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі вказано тільки одну літеру, якою позначено правильну відповідь. При цьому студент не повинен аргументувати свій вибір.
Друга частина атестаційної роботи складаєтьсяіз 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю. Такі завдання вважаються виконаними правильно, якщо записано правильну відповідь (наприклад: число, вираз, корені рівняння тощо). Усі необхідні обчислення, перетворення тощо студенти виконують на чернетках.
Третя частина атестаційної роботи складається із завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання третьої частини вважаються виконаними правильно, якщо студент навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу розв’язку та дав правильну відповідь. Правильність виконання завдань викладач оцінює відповідно до критеріїв і схеми оцінювання завдань, з якими студенти і повинні бути завчасно ознайомлені.
Для студентів , які вивчали математику на рівні стандарту, третя частина повинна містити 1 завдання.
У кожній з частин атестаційної роботи поєднано завдання з алгебри і геометрії в орієнтовному відношенні 2:1. Завдання мають охоплювати весь курс математики.
Атестація з математики проводиться протягом 135 хв. для студентів , які вивчали математику за програмою рівня стандарту.
Щоб успішно виконати тести та завдання з математики, готуватися до нього треба систематично й відповідально. З математики треба повторювати правила, виконувати тренувальні вправи і завдання у тестовій формі.
Радимо вам протягом навчального року (орієнтовно раз на тиждень) виконувати по одному тесту, перевіряти його, обов’язково аналізувати помилки.
Щоб успішно виконати тест ДПА, радимо навчитися правильно розподіляти час. Пам’ятайте, завдання з однією правильною відповіддю треба виконувати в середньому за одну хвилину, завдання на встановлення відповідності — півтори-дві хвилини. Усього на виконання тесту ДПА відводиться 135 хвилин (разом із процедурою перенесення результатів до бланку відповідей, на цей вид роботи радимо виділити не менше 10-15 хвилин); отже, на тренувальний тест бажано відводити не менше 60 хвилин.
Сподіваємося, що запропоновані методичні рекомендації та зразок орієнтовного тесту допоможе вам успішно підготуватися до проходження ДПА з математики.