Готуємо тіло до літнього сезону. Простий тренажер
Чи знаєте ви, який тренажер найдешевший та разом з тим не менш ефективний, ніж інші дорогі тренажери? Я думаю, ви вже здогадались, що це звичайна скакалка. Цей досить таки простий тренажер доступний всім, і коштує він зовсім недорого. До речі, його можна зробити власноруч. Для цього потрібно шнур для білизни та дві трубки потрібних розмірів. Відміряємо відповідний розмір шнура та закріплюємо його в трубці. Ось і все.
Якщо зріст людини 152 см, довжина скакалки дорівнює 210 см, якщо 152–168 см – довжина скакалки – 250 см, зріст 168–182 см – довжина 280 см, зріст 182 і більше – 310 см.
Скакалка перед іншими тренажерами має ряд переваг:
- Зручна в експлуатації, легка та компактна.
- Дозволяє робити вправи на невеличкому майданчику (території).
- Не менш ефективна, ніж дорогі тренажери.
- За допомогою свого відчуття можна регулювати швидкість та темп.
- І нарешті, недорога в фінансовому плані.
На скакалці можна займатись в будь-яку пору року, доби, як юнакам так і дівчатам. Стрибки на скакалці можна порівняти з бігом підтюпцем, плаванням, грою в теніс, їздою на велосипеді.
А що нам дає скакалка, спитаєте ви? Давайте розберемо це питання:
– стрибки на скакалці виробляють увагу, швидкість та координацію рухів;
– тренують м’язи всього тіла, де одночасно задіюються різні групи м’язів (невеликі та великі гомілкові та спинні м’язи, м’язи кистей рук та плечового поясу, м’язи живота та сідниць);
– позбавляють від зайвих кілограмів;
– зміцнення системи зовнішнього дихання і різних органів (серця, легенів тощо);
– значно підвищується рівень витривалості;
– стрибки на скакалці надають тілу підтягнутості, особливо ногам, а фігуру роблять стрункішою і безумовно привабливішою.
Яка скакалка вам потрібна? Щоб підібрати довжину скакалки необхідно: наступити на шнур посередині, ручки скакалки витягнути вверх, вони повинні заходити вам до грудей. Це і буде довжина вашої скакалки.
Як стрибати? При стрибках виберіть оптимальний темп, стрибайте в зручному спортивному взутті. Перед стрибками на скакалці потрібно трішки розім’ятися, пробігтись, зробити прості вправи. Відривайтесь від землі не більше, ніж на декілька сантиметрів. Приземлятись потрібно на носки не торкаючись п’ятками поверхні. Стрибати слід починати з урахуванням нетривалої частоти, що сприятиме прогріванню м’язів, а також усуненню проявів різного роду травм. В процесі темп стрибків можна посилювати. Для зміцнення серця і судинної системи необхідно виконувати стрибки протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин не менше трьох разів на тиждень. Між стрибками робити невеликі перерви (паузи), не більше 3 хвилин. Якщо людина поставила за мету схуднути, стрибати потрібно 20–30 хвилин безперервно.
Скільки стрибати? З кожним разом відрізок часу можете збільшувати, поки не буде досягнуто півгодинні тренування без зупинок. В середньому таких стрибків потрібно виконувати на тиждень не менше трьох разів.
Вправи на скакалці можуть бути різними, як простими так і складними. Можна стрибати на одному місці і по черзі міняти ноги, стрибки на одній нозі, можна стрибати як уперед так і назад, з поворотами та без поворотів. Слід виконувати стрибки з десяти хвилин за одне тренування, і кожне наступне тренування збільшувати час, доводячи до півгодинного тренування.
Кому заборонені стрибки? Не можна стрибати на скакалці людям, вага яких сильно перевищує норму, як правило це люди з 2–3 рівнем ожиріння. Тим, у кого є проблеми з суглобами або хребтом теж робити цього не рекомендується через сильне навантаження саме на ці зони. Не рекомендується виконувати такі вправи під час головного болю та після сніданку, обіду, вечері. В останньому випадку необхідно почекати мінімум 60 хвилин. Якщо у людини проблеми з серцем або високий тиск, то стрибки на скакалці йому категорично заборонені.
Отже, скакалка – це хороший вибір для тих, хто хоче привести себе до ладу за короткий проміжок часу, не витрачаючи при цьому надмірних зусиль.
Будьте здорові!