10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я
10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я.
Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства.
І повірте, фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.
В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.
За даними ВООЗ, нині майже 1 мільярд людей у світі страждають психічними розладами. При цьому лише відносно невелика їх кількість має можливість користуватися якісними послугами психіатричної допомоги.
Згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі .
За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.
Цього року Всесвітній день психічного здоров’я припав на період пандемії COVID-19, що різко змінила наше повсякденне життя.
Cтрахи, пов’язані з пандемією, не варто ігнорувати. Особливо коли йдеться про літніх людей і дітлахів.
Пандемія — це час величезних потрясінь, зокрема, для дітей. Вони можуть відчувати неспокій і страх.
Через закриття садочків, шкіл та інші карантинні заходи діти можуть залишитися без розпорядку та стимулів, які давало звичне середовище. У них стає менше можливостей бути зі своїми друзями та отримувати ту соціальну підтримку, яка необхідна для доброго психічного стану.
Хоч діти й готові до змін, проте можуть важко сприймати і розуміти їх. Окрім того, незалежно від віку діти можуть проявляти роздратування та гнів, вимагати до себе більше уваги.
Допоможіть їм знайти способи самовираження через творчу діяльність і дотримуватися розпорядку дня (якщо це можливо) шляхом планування занять, особливо коли діти не відвідують навчальні заклади.
Пам’ятайте, що психічне здоров’я доступно всім!
Бажаю студентам та працівникам коледжу психічного здоров’я, балансу в різних сферах життєдіяльності – навчанні, роботі, відпочинку, відчуття щастя та благополуччя.
Хай розуміння важливості психічного здоров’я спонукає до його підтримання та укріплення!