Студенти складатимуть ЗНО з української мови та літератури! Про це говорили на батьківських зборах у Новоград-Волинському медичному коледжі
3 листопада у Новоград-Волинському медичному коледжі відбулися батьківські збори для батьків студентів ІІ курсу відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Основним питанням порядку денного було проведення у 2018 році для студентів коледжу зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури, а також державної підсумкової атестації (ДПА) з біології та екзамену з історії України.
Розпочала збори заступник директора Новоград-Волинського медичного коледжу Людмила Анатоліївна Колесник. Вона у першу чергу подякувала батькам за їх турботу про своїх дітей та увагу до їх навчання і життя. Вкотре наголосила на тому, що тільки спільно – батьки, викладачі та студенти зможуть досягнути найвищих висот як у навчанні, так і в суспільстві.
Далі Людмила Анатоліївна зосередила увагу присутніх на основних нововведеннях, що чекають на студентів та викладачів коледжу в 2018 році. А це, в першу чергу, проведення ЗНО серед студентів навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації.
«Якщо раніше наші студенти здавали тільки ДПА, то вже в наступному році вони здаватимуть ЗНО з української мови та літератури, – повідомила Людмила Анатоліївна. – Для нас, як і для наших студентів це вперше, але ми намагаємось зробити цей процес якомога легшим для наших дітей. По-перше, ми розробили чітку стратегію підготовки студентів до ЗНО, яка включає в себе введення додаткових курсів з української мови та літератури, консультацій та залучення дітей до вирішення тестових завдань на сайті нашого коледжу. По-друге зі своєї сторони ми докладаємо максимум зусиль аби діти були підготовлені не тільки з предмету, але й морально. Тому ближче до ЗНО зі студентами будуть працювати наші психологи. Також я хотіла б порадити дітям пройти пробне ЗНО, яке будуть проводити у березні 2018 року. Таким чином вони зможуть ознайомитись з процедурою проведення ЗНО та випробувати власні сили та знання».
Людмила Анатоліївна також повідомила батькам, що викладачі коледжу на педагогічній раді вирішили допомогти студентам і з не менш важливою частиною проведення ЗНО – реєстрацією на сайті українського центру оцінювання якості освіти. Для цього студенти, що проходитимуть ЗНО вже подали необхідні документи.
«На жаль, для студентів, які не пройдуть тестування, навчання в коледжі закінчиться. – Зауважила заступник директора. – Такі нормативи були дані нам у Міністерстві освіти та науки України. Але викладачі коледжу вірять, що наші студенти мають гарний потенціал, добре підготовані і, завдяки плідній роботі з викладачами, самостійній підготовці, достойно покажуть свої знання під час проходження ЗНО».
Про розроблену стратегію підготовки студентів коледжу до здачі ЗНО більш конкретно батькам розповіла викладач української мови та літератури Галина Іванівна Котюк. Вона звернула увагу батьків на те, що робота проводиться колосальна. Кожну пару вона разом із студентами проходить повторення матеріалу та окремо зупиняється на тестових завданнях.
«Складність підготовки полягає в тому, що ми мусимо згадати не тільки той матеріал, що був пройдений у школі, але й той, що діти вивчали з п’ятого по дев’ятий клас у школі. – Зазначила педагог. – Ми мусимо нести відповідальність за той період життя наших студентів і за рівень знань, який вони отримали за межами нашого навчального закладу. Проте я вірю, що наші діти активно долучаться до підготовки, візьмуть до уваги всі наші поради та відповідально поставляться до проведення ЗНО. Для тих дітей, що вчились і в школі, і в коледжі, я гадаю, здати тестування не буде проблемою».
Окрім ЗНО, в цьому році студенти ІІ курсу також будуть здавати ДПА з біології та екзамен з історії України. На цій темі детально зупинилась завідуюча відділенням «Лікувальна справа» Ірина Володимирівна Місюра. Вона окреслила головні напрямки роботи у начальному процесі та підготовці до державної атестації студентів.
Так, як навчальний процес не може бути відокремленим від виховної роботи, продовжила розмову з батьками заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Ніна Олександрівна Мороз. В першу чергу вона від щирого серця подякувала батькам найактивніших студентів коледжу. Адже як зазначила Ніна Олександрівна: «Навчання не може бути повноцінним без виховної роботи. Залучення студентів коледжу до проведення різноманітних заходів, участі у конкурсах, фестивалях, їх робота у волонтерських загонах – все це сприяє згуртованості дітей, їх всебічному розвитку, допомагає у розкритті талантів студентської молоді, надихає на нові перемоги».
У відвертій розмові з батьками Ніна Олександрівна вкотре зауважила на необхідності контролю та підтримки студентів, на їх зовнішньому вигляді, харчуванні, поведінці тощо. Куратори груп окремо поспілкувались з батьками кожного студента, роздали оцінки та ще раз звернули увагу присутніх батьків, що у разі виникнення будь-яких складнощів у навчанні чи житті дітей, батьки можуть телефонувати на особисті мобільні телефони як викладачів, так і керівництва коледжу, можуть прийти на бесіду у будь-який зручний для батьків час. Адже викладачі та керівники навчального закладу відкриті до спілкування як з батьками, так і зі студентами і прагнуть аби Новоград-Волинський медичний коледж і надалі гордо ніс звання одного з найкращих навчальних закладів України.
Наталія Колєнова, голова батьківського комітету
Новоград-Волинського медичного коледжу