24 жовтня Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Конференція «Поліо: учора, сьогодні, завтра»
Щороку в цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на цю невиліковну хворобу та її профілактику.
Поліомієліт – захворювання, яке вражає нервову систему та супроводжується парезами і паралічами в основному нижніх кінцівок. В послідуючому хвороба призводить до інвалідизації та в окремих випадках навіть до смерті.
В минулому столітті хворобу називали «жахом батьків», так як вона в основному вражала дітей.
Науковці всього світу сьогодні працюють над тим, щоб повністю викорінити цю невиліковну хворобу. Завдяки вакцинації захворюваність на поліо вдалося знизити до поодиноких випадків.
З метою поглибленого вивчення хвороби в коледжі проведена науково-практична конференція викладачем предмету «Інфектологія з основами епідеміології» Паламарчук Т.Ю. на тему «Поліо: учора, сьогодні, завтра». В конференції прийняли участь студенти ІІІ та ІV курсів відділення «Лікувальна справа»: Будерацька Анастасія, Буковська Анна, Каленюк Олександра, Корзун Марина, Мирончук Вікторія (Л48/ІІІ); Марчук Марія, Олійник Тетяна, Пшенишна Анна, Савчук Юлія (Л45/ІV); Брухлій Радіон, Хоменюк Олексій (Л48/ІV).
Студенти в своїх доповідях ознайомили присутніх з історією поліомієліту, клінікою, особливостями лікування та профілактикою цієї небезпечної недуги.
Наочно показали необхідність специфічної профілактики. Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти. Так, введення всіх 6-ти доз вакцин забезпечує стійким імунітетом як дитяче, так і доросле населення від цієї небезпечної хвороби.
Інформація, що прозвучала на конференції поглибила знання студентів з теми «Поліомієліт».
Майбутнє медицини за медициною профілактичною!
Тетяна ПАЛАМАРЧУК – викладач інфектології з основами епідеміології