Тренінгове заняття на підвищення ефективності трудової діяльності для медичних сестер «Емоційне вигорання»
Синдром вигорання характеризується емоційним виснаженням і постійним відчуттям розбитості. Це відбувається, коли людина тривалий час відчуває психологічну, фізичну чи розумову втому.
Хронічний стрес може викликати в нас відчуття повної знемоги та безпорадності, що може бути першими кроками на шляху до емоційного вигорання. Це стан, при якому людина відчуває виснаження, яке призводить до суттєвого зменшення працездатності та в цілому вмотивованості.
Емоційне вигорання забирає енергію, що автоматично призводить до відповідних наслідків: втрати мотивації та віри у себе, зменшення продуктивності та бажання вкладатися у проєкт. При цьому, якою б не була першопричина виснаження, його негативні наслідки поширюються на усі сфери життя, включаючи наші особисті відносини, родину та соціальне життя. Синдром емоційного вигорання виникає, коли професійні вимоги перевищують здатність людини впоратися з обумовленим ними стресом. Як зауважують американські психологи, люди, чия робота передбачає догляд за іншими – лікарі, медичні сестри, вчителі, соціальні працівники – частіше стикаються з вигоранням. Але ця проблема характерна для людей будь-яких професій, оскільки її суть полягає у взятті на себе обов’язків, ресурсу на дотримання яких у людини не вистачає. Це запускає каскад відповідних реакцій: від порушення дедлайну та не здатності дотримуватися певних термінів до конфліктів з оточуючими. Що ж цим робити? Саме про це була наша зустріч.