«Відголосся минулого» – година спілкування студентів І курсу з ліквідатором наслідків на ЧАЕС, викладачем коледжу Володимиром Акентьєвим
Чорнобиль – код національної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. Уже тридцять вісім років ми живемо з присмаком гіркоти полині, проте здригаємося знову, прислухаючись до новин, пов’язаних з «мирним атомом».
Аварія на ЧАЕС забрала життя сотень людей, завдала непоправної шкоди екології України, спричинивши значні економічні збитки, та зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави. З того часу 26 квітня в Україні щороку вшановують героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
Щороку згадуємо, щороку зустрічаємося зі свідками, аби не забути, осягнути масштабність трагедії і не допустити знову. Так, студенти групи Л50 зустрілися з викладачем коледжу Акентьєвим Володимиром Сергійовичем, учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який поділився хвилюючими спогадами про ті страшні події. У своїй розповіді про квітневі дні 1986 року він торкнувся різноманітних аспектів Чорнобильської катастрофи: причини аварії, масштаби та наслідки вибуху четвертого енергоблоку, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу й спроби їх подолання.
Володимир Сергійович презентував усім присутнім книгу «Воїни добра», присвячену мешканцям Звягеля, які внесли свою частку в подолання наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Герої книги – люди різного віку та різних професій, вони вистояли й перемогли, перемогли ціною власного життя і здоров’я.
Подвиг усіх пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, назавжди записано до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.