Всесвітній день психічного здоров’я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 р. Останнім часом ця проблема спрямовується у бік підтримки психічного благополуччя і рівноваги будь-якої людини. Щодо нашої країни, то питання психологічного стану українців більше пів року перебуває в нестабільному стані: шок, ейфорія, агресія, апатія, постійно створюють так звані «емоційні перепади».
Студенти 43 групи Новоград-Волинського медичного фахового коледжу провели санітарно-просвітницьку роботу серед студентів закладу, інформуючи про принципи профілактики психічних захворювань, активно обговорили клінічну симптоматику та етапи надання невідкладної допомоги при перших проявах психічних порушень, переглянути тематичні відеофільми.
Варто пам’ятати, що психіка вразлива, але розуміння того, як її підтримати, допомогти самому собі, створює реальне «бачення» ситуації, дає можливість критично мислити в складних обставинах. Важливо пам’ятати про дотримання правил особистої психологічної гігієни.
По-перше, обов’язково маємо дозувати новини, тому що їх багато і вони не завжди приємні. Якщо нас постійно переслідує негатив, наша психіка дуже швидко дестабілізується і надалі привести її до адекватного стану не так просто. Дотримуйтеся офіційних повідомлень щодо повітряної тривоги, перебувайте в укриттях. Більше, ніж пів години-годину на добу в інформаційній просторі не перебувайте.
По-друге, не забуваємо про обов’язкові побутові справи. Паніка вмикається тоді, коли ми абсолютно не займаємося тим, до чого звикли. Тому перемикайтеся на ті справи, які робили до війни. Якщо ви маєте можливість працювати(навчатися), намагайтеся це робити.
По-третє, якщо ви перебуваєте поруч із людьми зі слабкою психікою, зі дітьми, які не можуть ще керувати своїми емоціями, то, як би вам не було страшно, як би вас не переповнювала злість чи агресія, намагайтеся керувати своїми емоціями, не демонструйте іншим свої внутрішні переживання.
Намагайтеся розслаблятися через улюблені заняття, ті що зараз доступні: малювання, коли немає світломаскувального режиму, співи, прослуховування музики, фізичні вправи, зарядка, гімнастика, перегляд фільмів ваших улюблених жанрів. Це розвантажує нервову систему. Також читайте книги. Намагайтеся спілкуватися з рідними не тільки на тему війни і обміну новинами, але й на нейтральні теми, обговорюйте плани на найближче майбутнє. Не забувайте про духовну сферу життя та релігію.
Спокій, підготовленість та продуманість дій кожного – це вже ефективний опір ворогу.
І, найголовніше, вірте: УСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Михайло Лібер, викладач предмету«Медсестринство у психіатрії та наркології»