Річниця пам’яті Сабіні Галицькій
Сьогодні, 20 лютого, студенти та викладачі Новоград-Волинського медичного коледжу вшановують другу річницю пам’яті Сабіні Станіславівні Галицькій, випускниці коледжу 2014 року, сержанта, старшої медичної сестри Збройних Сил України, яка загинула в зоні АТО, захищаючи від ворога честь, свободу і територіальну цілісність України.
Ступивши на подвір’я медичного коледжу, кожного дня ми зустрічаємось з поглядом юної красуні, випускниці Сабіни Галицької, яка віддала життя заради мирного неба та щасливого майбутнього нашої країни! Вічна пам’ять!
Своє ім’я Сабіна Галицька вписала золотими літерами в історію коледжу, в історію рідного краю.
Студенти медичного коледжу провели радіолінійку пам’яті Сабіні Галицькій, поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували пам’ять про героя хвилиною мовчання.
В закладі відбувся відкритий виховний захід «Герої не вмирають!», присвячений памяті героям Небесної сотні та памяті Сабіні Галицької.
Пам’ять! Гірка пам’ять війни! Вона ніколи не згасне, вона вічно житиме в наших серцях. І скільки б не минуло років, не зітруться імена тих, хто не повернувся з цієї жахливої війни. Про втрати завжди говорити важко й боляче, та найстрашніше – коли з життя йдуть зовсім юні… На жаль, не всім судилося повернутися живими, серед них і Сабіна Галицька.
Справжня красуня, сяюча усмішка, вміння бачити світле і радісне, жити з розкритим назустріч людям серцем… Це вона, справжня україночка в лиху для всієї держави годину стала еталоном мужності, героїзму та самовідданості.
Про неї складено багато віршів, їй присвячено пісні.
В музеї Історії медицини Новограда-Волинського, що знаходиться в медичному коледжі, встановлено пам’ятний знак у вигляді полум’я, на якому розміщено світлина Галицької Сабіни, яка загинула 20 лютого 2018 року під Катеринівкою Луганської обл..
Народилася Сабіна сонячного осіннього ранку 20 вересня 1994 року в селі Бастова Рудня Ємільчинського району Житомирської області в сільській родині Тетяни Михайлівни і Станіслава Бернадовича Галицьких.
Зростала енергійною, життєрадісною дівчинкою із нестримною цікавістю та жагою пізнання. Закінчила 9 класів Бастово-Руднянської загальноосвітньої школи. Гарно навчалася, була вихованою, доброзичливою з раннього дитинства мріяла про професію медика.
У 2010 році Сабіна вступила на навчання до Новоград-Волинського медичного коледжу, який успішно закінчила у 2014 році, набувши фах фельдшера.
Сабіна була відкритою, веселою та життєрадісною студенткою. Добре навчалася, мала багато друзів. Тут навчали її професійної майстерності, чуйності, милосердя, і вона завжди гордилася тим, що обрала найгуманнішу в світі професію, професію медичного працівника.
Їй притаманні були найвищі цінності – порядність і чесність, любов і доброта, безкорисливість і працелюбність.
«Бути хорошим медичним працівником непросто, – говорила вона. Отриманих в коледжі знань замало, потрібно постійно вдосконалювати набуті навики, багато працювати над собою. Ця професія вимагає самовідданості. І оскільки я зробила свій вибір на користь медицини, то моє серце завжди повинно бути щедрим на доброту».
Як патріот своєї країни Сабіна не могла залишитися осторонь тривожних подій, що розгорнулися на сході країни. Не вагаючись ні секунди, добровільно пішла до війська. Вона усвідомлювала те, наскільки важлива роль медиків на війні та це її не лякало. Остаточно вирішила, що коли держава в небезпеці – має бути на передовій.
І скільки б не минуло років, не зітруться з пам’яті імена тих, хто не повернувся з цієї жахливої війни.
Пам’ять про неї завжди буде жити в наших серцях. Царство Небесне героїні!
Будьмо гідними всіх тих, хто став на захист нашої Вітчизни і віддав за неї своє життя! Відповідаймо за свої вчинки, слова, поведінку, будьмо достойними представниками своєї нації з чесним і гордим ім’ям Українець!
Звягельщина завжди пам’ятатиме своїх Героїв, їх імена назавжди викарбувані на долі нашого краю і залишаться найтрагічнішими сторінками нашої історії.
Ніна Мороз, заступник директора
з гуманітарної освіти та виховання