Відкрите заняття на тему: «Нетрадиційні методи лікування в неврології та психіатрії. Музикотерапія»
18 лютого 2016 року у Новоград-Волинському медичному коледжі відбулося відкрите заняття на тему: «Нетрадиційні методи лікування в неврології та психіатрії. Музикотерапія».
Під час заняття студенти 466 групи продемонстрували глибокі знання з теорії та практики музикотерапії, були переглянуті цікаві фрагменти відеофільмів. Протягом усього заняття звучала чудова музика сучасних композиторів та класичні твори.
Ми дізналися, що вчені, провівши численні дослідження і експерименти, прийшли до такої думки: деякі мелодії володіють сильним терапевтичним ефектом. Духовна, релігійна музика відновлює душевну рівновагу, дарує відчуття спокою. Якщо порівнювати музику з ліками, то релігійна музика – анальгетик у світі звуків, вона полегшує біль. Спів веселих пісень допомагає при серцевих недугах, сприяє довголіттю. Але найбільший ефект на людину мають мелодії Моцарта. Цей музичний феномен, до кінця ще не з´ясований, так і назвали – “ефект Моцарта”.
Встановлено, що струнні інструменти найбільш ефективні при хворобах серця. Кларнет покращує роботу кровоносних судин, флейта має позитивний вплив на легені і бронхи, а труба ефективна при радикулітах і невритах. Але серед музичних інструментів можна виділити лідера за впливом на стан людини – це орган.
Слід підкреслити, що у країнах Європи та США музикотерапію визнано офіційним методом лікування. Музика звучить у палатах і санаторіях, операційних і реабілітаційних центрах. Факт залишається фактом: музикотерапія в світі стає визнаною наукою. Більше того, в цілому ряді західних вузів сьогодні готують професійних лікарів, що лікують музикою. В Україні, на жаль, у цьому напрямі з´являються лише роботи ентузіастів.
Слухачам були запропоновані музичні рецепти, а по закінченні заняття викладачі разом зі студентами провели сеанс медитації під релаксуючу музику.