Науково-практична конференція«Лікування цукрового діабету в умовах ФАПу»
17 лютого 2016 року в коледжі відбулася студентська науково-практична конференція на тему: «Лікування цукрового діабету в умовах ФАПу».
В конференції приймали участь студенти ІV курсу відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа».
Змістовні доповіді були підготовлені студентами групи Л 29/ ІV під керівництвом викладача предмету «Внутрішня медицина» Гаргуновської І. М.
Були висвітлені такі важливі питання:
1. Актуальність теми (Гаргуновська І. М., викладач предмету «Внутрішня медицина»).
2. Типи цукрового діабету, їх причини та основні симптоми (Ковальчук Л., студ. Л 29/ІV).
3. Харчування при цукровому діабеті (Кацаненко В., студ. Л 29/ІV).
4. Медикаментозне лікування цукрового діабету І типу (Дзюбчук І., студ. Л 29/ІV).
5. Правила та техніка введення інсуліну (Гаргуновська І. М., викладач предмету «Внутрішня медицина»).
6. Медикаментозне лікування цукрового діабету ІІ типу (Михайленко М., студ. Л 29/ІV).
7. Фізична активність при цукровому діабеті (Недзельська Ж., студ. Л 29/ІV).
8. Народні методи лікування цукрового діабету (Червінський В., студ. Л 29/ІV).
На початку конференції І. М. Гаргуновська визначила дуже важливе проблемне питання, яке закладене у вислові М. Бергера: «Хворіти на діабет – все одно, що вести автомобіль по жвавій трасі. Потрібно просто знати правила руху».
Багато хто чув і таке твердження, що цукровий діабет небезпечний не сам по собі, а своїми ускладненнями.
Цукровий діабет займає третє місце (після атеросклерозу і раку) серед хвороб, які є найбільш частими причинами інвалідизації і смертності хворих. Діабет є причиною росту смертності, оскільки викликає формування ускладнень, що призводять до передчасної смерті. Смертність серед населення з цукровим діабетом вища, ніж серед населення без діабету.
Прямі економічні витрати на лікування діабету складають близько 8% усього бюджету охорони здоров’я, з них 80% йдуть на лікування ускладнень від цієї хвороби . Захворюваність серцево-судинною патологією істотно збільшується серед хворих на діабет. Ішемічна хвороба серця спостерігається в 10-20% дорослих діабетиків, гіпертонія – у 60% , у них в 3-4 рази частіше зустрічається інсульт. Цукровий діабет – найбільш часта причина сліпоти у дорослих. Діабетична нефропатія – часта причина ниркової недостатності (близько 34% усіх випадків). Діабетична полінейропатія є причиною 50% нетравматичних ампутацій нижніх кінцівок.
Для того, щоб попередити та віддалити розвиток важких ускладнень цукрового діабету, дуже важливим є організувати правильне, адекватне лікування захворювання. В своїх доповідях студенти розкрили особливості й важливість як медикаментозного лікування цукрового діабету І та ІІ типу, так і необхідність правильного харчування та фізичних вправ. Всі доповідачі націлювали увагу присутніх на необхідність консультування та корекції лікування у лікаря-ендокринолога. Фельдшер, медична сестра, як представники первинної ланки охорони здоров’я, повинні вміти навчити пацієнтів дотримуватись основних принципів лікування, проведення самоконтролю та корекції показників цукру, і в певних випадках самостійно виконувати ін’єкції інсуліну.
В кінці конференції був підведений підсумок, що не страшний сам діагноз цукрового діабету, а кожен пацієнт повинен усвідомити, що важливо змінити свій спосіб життя. Для попередження виникнення важких ускладнень хвороби, необхідно дотримуватись всіх рекомендацій щодо комплексного лікування цукрового діабету.