Всесвітній день боротьби проти раку
4 лютого 2016 року відбулася наукова конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби проти раку.
У конференції взяли участь студенти та викладачі коледжу.
Були висвітлені такі актуальні питання:
1. Історія розвитку онкології в Україні.
Доповідач: студентка Щавінська Марина, група Л23/IV.
Науково-методичний керівник – Драч М.В.
2. Епідміологія онкопаталогії в Україні.
Доповідач : Волинець Олександр, група, Л24/ IV
Науково-методичний керівник – Скаковський В.Є.
3. Аналіз стану онкологічної патології в Новоград-Волинському районі за 2010 – 2014 роки.
Доповідач: студент Добринчук Микала, група Л23/ IV.
Науково-методичний керівник – Скаковський В.Є.
4. Теорії онкогенезу та фактори ризику розвитку раку.
Доповідач: студент Федоренко Володимир, група Л22/ IV.
Науково- методичний керівник – Скаковський В.Є.
5. Роль середніх медичних працівників в профілактиці та ранньому виявленні онкопатології.
Науково-методичний керівник – Скаковський В.Є.
6. Деонтологічні аспекти в спілкуванні з онкологічними хворими.
Доповідач: студент Лавренчук Василь, група Л27/III
Науково-методичний керівник – Колесник Л.А.
7. Методи лікування пухлин.
Доповідач: студент Деркач Ярослав, група Л22/ IV.
Науково-методичний керівник – Скаковський В.Є.
Проблема раку сьогодні – найбільш актуальна проблема охорони здоров’я. Медиків усього світу непокоїть стійке зростання захворюваності, складність своєчасної діагностики раку та значна вартість його лікування, високий рівень інвалідизації і летальності хворих.
Рак – це загальне позначення великої групи хвороб, які можуть уражати будь-яку частину тіла. Використовуються також такі терміни, як “злоякісні пухлини” або “новоутворення”. Характерною ознакою раку є швидке розмноження аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатних проникати в прилеглі частини тіла й поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазом. Метастази є основною причиною смерті від раку. Рак є соціальною проблемою, яка впливає на розвиток суспільства в цілому. Інвестування в профілактику та раннє виявлення раку дешевше, ніж боротьба з його наслідками. Рак може уразити будь-кого. На нього хворіють громадяни будь-якого віку з різних країн і усіх соціально-економічних груп – навіть молоді чоловіки та жінки в розквіті сил.
Основними чинниками розвитку онкологічних захворювань є: вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, хронічний стрес, інфекції, у тому числі викликані вірусами гепатиту B або C та деякими типами вірусу папіломи людини, і навіть вік людини. З віком захворюваність на рак різко зростає, найімовірніше, через накопичені з роками ризики розвитку деяких онкологічних захворювань. Загальне нагромадження ризиків збільшується тенденцією до зниження ефективності механізмів відновлення клітин по мірі старіння людини.
В Україні проблеми раку постають особливо гостро. Адже ризик захворіти на рак в нашій країні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, причому майже 30% хворих перебувають у працездатному віці.
Нині на кожні 50 жителів України приходиться 1 онкологічний хворий. На обліку в онкологічних установах перебуває більше 1 млн. хворих. Щороку рак забирає життя більше 100 тис. українців. За статистикою за останні 10 років в Україні спостерігається стабільне зростання захворюваності на рак. Щорічно онкологічний діагноз вперше отримують майже 170 тисяч осіб.
Турбота про власне здоров’я, відмова від шкідливих звичок, регулярне звернення до лікаря — 1 раз на рік для проходження профілактичних оглядів та при появі найменших сумнівів щодо стану свого здоров’я — це шлях до повноцінного та якісного життя.