Міжнародний День ДНК
Щорічно 25 квітня відзначають Міжнародний День ДНК, який встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу «Nature», в якому була опублікована невелика стаття вчених з Кембриджу, англійця Френсіса Кріка та американця Джеймса Уотсона, під назвою «Молекулярна структура нуклеїнових кислот» та в честь відкриття подвійної спіралі ДНК.
Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК) — один із двох типів природних нуклеїнових кислот, що забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління і реалізацію генетичної програми розвитку й функціонування живих організмів. Основна роль ДНК в клітинах — довготривале зберігання інформації про структуру РНК і білків.
ДНК була відкрита Іоганном Фрідріхом Мішером у 1869 році. Спочатку нова речовина отримала назву «нуклеїн», а пізніше, коли Мішер виявив у неї кислотні властивості, її назвали нуклеїновою кислотою. Біологічна функція нововідкритої речовини була неясна, і довгий час ДНК вважалася запасником фосфору в організмі.
Цікаві факти про ДНК:
факт №1
ДНК людей на 99,9% однакові. Відмінності становлять лише 0,1%.
факт №2
50% ДНК кожної людини подібно з ДНК банана.
факт №3
Наші гени можуть впливати на продукти, які нам подобаються. Результати одного дослідження показали, що люди з певним геном їли більше цукру з самого дитинства.
факт №4
Приблизно на 8% ДНК людини складається із залишків вірусів, які зустрічалися з останніми динозаврами.
факт №5
Період розпаду ДНК становить 521 рік. Після закінчення 1,5 млн років зразок ДНК не можна буде прочитати.
У нашому коледжі студенти в цей день мали можливість дізнатися більше про роль ДНК з радіолінійки та при перегляді тематичних відеороликів під час коротких інформаційних годин на заняттях.
О.В.Мельник, викладач коледжу