Обережно, кір!!!
Кір – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується високою контагіозністю, інтоксикацією, ураженням слизових оболонок дихальних шляхів, очей та характерним плямисто-папульозним висипом.
Інкубаційний період кору триває від 8-9 до 17 днів, а у разі введення імуноглобуліну до 21 дня.
Захворювання розпочинається з підвищення температури тіла до 38,50С-390С, з’являється нежить, сухий надсадний кашель, кон’юнктивіт, на 2-3-й день від початку захворювання на слизовій оболонці щік навпроти малих корінних зубів з’являються дрібні білуваті елементи – це рання ознака кору – плями Бельського-Філатова-Коплика. Поява цих висипань є 100% ознакою кору та дозволяє вже в катаральному періоді виявити хворого та його ізолювати. На 4-5 день від початку захворювання починається період висипань: з’являється плямисто-папульозна висипка за вухами, на шиї, волосистій частині голови, на обличчі, на другий день висип з’являється на тулубі та верхніх кінцівках, на третій – на нижніх кінцівках. З появою висипань посилюється інтоксикація, катаральні симптоми. Висипання можуть тривати 4-5 днів, потім настає одужання, на місці висипу може залишатись пігментація до двох тижнів. Ускладнення кору можуть з’являтися в будь-якому періоді кору – це пневмонія, ларинготрахеїт, отит, стоматит, ентероколіт, стрептодермія, енцефаліт.
На вірус кору не діють жодні медикаменти. Єдиний метод попередити захворювання – це вакцинація. Щеплення проводять всім дітям у віці 12 місяців та ревакцинацію в 6 років.
Якщо дитина або дорослий не щеплені, або не знають свій вакцинальний статус то необхідно зробити щеплення якомога швидше, для цього слід звернутись до свого сімейного лікаря або лікаря-педіатра. Якщо не щеплені особи були в контакті з хворим на кір, то в найближчі 72 години з моменту контакту необхідно зробити щеплення проти кору.
Якщо вакцинальний статус невідомий і виникають сумніви щодо необхідності повторного щеплення, то необхідно провести дослідження крові на рівень IgG до вірусу корі (дані обстеження можна провести в приватних лабораторіях). Позитивний результат вказує на те, що обстежуваний або переніс кір, або має достатній рівень поствакцинального імунітету.
З метою попередження розповсюдження захворювання на кір необхідно при появі перших симптомів (підвищення температури тіла, біль в горлі, нежить, кашель) залишатись вдома та звернутись до свого сімейного лікарячи лікаря інфекціоніста, чи лікаря-педіатра для отримання кваліфікованої допомоги та встановлення діагнозу.
Визначити титр антитіл до вірусу кору можна в лабораторії СІНЕВО за адресою: м.Новоград-Волинський, вул.Пушкіна, 3.
Будьмо відповідальні за власне здоров’я та здоров’я оточуючих!