Науково-теоретична студентська конференція «Медико-паразитичні аспекти паразитів людини»
Конференція на тему: «Медико-паразитичні аспекти паразитів людини» підготовлена і проведена студентами другого курсу відділення «Лікувальна справа». Тема науково–теоретичної конференції обрана не випадково. Тому що серед представників тваринного світу майже 50 тисяч видів ведуть паразитичний спосіб життя. Понад 270 видів гельмінтів і 18 видів найпростіших викликають захворювання людей у всіх частинах світу. Серед Членистоногих є також збудники хвороб і переносники збудників хвороб.
Так в Україні щорічно виявляють близько 4,5 млн. паразитарних хвороб. Проте справжня захворюваність на них вища від зареєстрованої в три рази.
Гельмінти дуже поширені на землі. Залишаються масовими в Україні такі гельмінтози, як ентеробіоз, аскаридоз, трихоцефальоз та інші. Гельмінти паразитують в усіх органах людини, оскільки шляхи і способи інвазії дуже різноманітні. Для багатьох із зазначених хвороб характерна різна частота специфічних клінічних проявів – від безсимптомного перебігу до тяжких форм, які закінчуються смертю.
Павукоподібним і Комахам властиві різні форми паразитизму. Павукоподібні і Комахи містять сильні алергени, здатні викликати токсично-алергічні процеси в організмі людини. Значення членистоногих як переносників збудників хвороб людини і тварин більше, ніж їх роль як паразитів. Шкода, нанесена цими хворобами людству, величезна. Муха цеце вбиває 10 тисяч людей щорічно, малярійний комар – 700 тисяч людей.
Успіхи медицини в боротьбі з інфекційними і паразитарними хворобами незаперечні. Проте проблема далека від вирішення, а ситуація з паразитарними хворобами в Україні залишається напруженою. Можна вважати, що кожний житель нашої країни упродовж життя багаторазово хворіє на паразитарні хвороби. Згідно зі статистичними повідомленнями Департаменту охорони здоров’я і соціального забезпечення США, кількість померлих в країні від інфекційних і паразитарних хвороб така, як від серцево-судинної та онкологічної патології.
Н.А. Камишева, викладач біології