Подорож визначними історичними місцями України
З нагоди Дня медичного працівника профспілкова організація працівників медичного коледжу організувала поїздку по визначним місцям України, зокрема, до національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові та національного парку в Межигір’ї. Ці досить красиві місця для відпочинку та екскурсій здивували всіх нас неймовірною красою природи, різнобарв’ям рослин, розкішшю та унікальністю.
Внутрішня територія розділена парканами на кілька частин, тому не завжди можна пройти найближчим маршрутом.
Побачили знамениту Хонку і парк навколо неї. Клубний будинок «Хонка» іменується так за назвою фінської компанії, яка його збудувала. Фотографії не передають його масштабу, це найбільший у світі будинок з дерев’яного бруса.
Будинок чудово виглядає з будь-якої сторони, справжній шедевр. Його будували фіни, під німецьким керівництвом. Біля дому споруджено алеї, різні рослині візерунки, багато ялин та сосон.
Навколо розбитий гарний парк зі штучними озерами. Всього на території Межигір’я 12 озер, вони пов’язані між собою і підживлюються артезіанською водою. Неймовірна краса, всюди квіти, їх тут більше, ніж в ботанічному саду. Та й сам парк виглядає краще, ніж будь-який інший парк у країні.
Є зоопарк, качина ферма, фазанарій, стайня, кілька озер з качками і лебедями. Зоопарк займає досить велику територію, на якій розташовані вольєри зі страусами, оленями, кабанами, муфлонами, антилопами, фазанами, але особливу цінність становлять червонокнижні дрохви і степові журавлі. Дерева за всіма параметрами взяті під охорону як пам’ятки природи. Біля багатьох дерев встановлені таблички з описом.
Пройшовши далі, в парк, побачили багато скульптур, вони розставлені по всьому Межигір’ю.
Парк надзвичайно красивий, вражає своєю креативністю та винятковістю. «Музей просто неба в Пирогові» — архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України. Розташований на південній околиці Києва, у Голосіївському районі, поблизу місцевості Пирогів. Загальна площа — 133,5 га.
Архітектура всіх регіонів України представлена в таких експозиціях музею:середня Наддніпрянщина», «Полтавщина і Слобожанщина», «Полісся», «Поділля», «Південь України», «Карпати», «Вітряки», «Ярмаркове поле» та «Українське село 60-х — 70-х років ХХ століття».
Серед інших будівель в цій експозиції представлено дві церкви: Церква Святої Великомучениці Параскеви, Храм Святого Архистратига Михаїла та залишки ритуального дуба.
У музеї проводяться свята народної творчості, ярмарки, де можна придбати вироби народних майстрів. Вони збігаються з народними та релігійними святами.
Музей є прекрасним місцем для відпочинку. Тут можна покататися на конях, пообідати в численних ресторанчиках (шинках, корчмах, кулішницях) українським борщем, салом, шашликом, варениками та багатьма іншими смачними українськими стравами.
Всі працівники закладу задоволені екскурсією і висловлюють щирі слова вдячності адміністрації закладу, його керівнику Солодовник О.В., голові профкому Боришкевич А.П.
Ніна Мороз, заступник директора
з гуманітарної освіти та виховання