ЛЕКЦІЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ
Негативна демографічна ситуація, характерною особливістю якої є постаріння населення та зростання кількості пацієнтів, що страждають на важкі захворювання доводять актуальність проблеми паліативної допомоги та вимагають переосмислення підходів до вирішення проблем невиліковно хворих.
З метою інформування та подальшого покращення обізнаності майбутніх молодших медичних спеціалістів з питаннями паліативної (хоспісної) допомоги було розпочато цикл лекцій з досить нового, але такого необхідного напряму підготовки медиків.
Так, 13 квітня 2018 року в Новоград-Волинському медичному коледжі відбулася перша лекція доктора медичних наук, професора, проректора з наукової та лікувальної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені Г П Шупика, заступника голови правління ГО «Ліги Всеукраїнської паліативної (хоспісної) медицини» Моісеєнко Раїси Олександрівни на тему «Окремі питання впровадження в Україні паліативної допомоги».
Під час лекції Раїса Олександрівна зосередила увагу на актуальності та особливостях проблеми паліативної допомоги, що визначається як напрямок дій держави та суспільства. Головними завданнями паліативної допомоги є підтримка на якомога вищому рівні якість життя пацієнта, полегшити фізичні, психологічні та духовні муки людини, забезпечити охорону людської гідності хворого аж до моменту його смерті.
Цілком очевидно, що тяжкі хвороби супроводжуються нестерпними психоемоційними та фізичними стражданнями, особливо в останній період життя людини. Проте, сьогоденні реалії свідчать, що задоволення таких потреб українська медицина не може забезпечити в повному обсязі. Це відбувається з декількох причин, серед яких недостатність спеціалізованих установ, недоступність якісних методів знеболення для пацієнтів, а також брак працівників, що мають спеціальну підготовку.
Шановна професор акцентувала увагу також на мультидисциплінарному, інтегральному підході в паліативній допомозі, розглянула нормативно-правову базу, говорила про необхідність психологічної та соціальної підтримки членів родин невиліковно хворих пацієнтів. А для студентів було наголошено про важливість успішного навчання та волонтерській підтримці працівників хоспісів з метою зменшення професійного вигорання серед медичних працівників.
Студенти та викладачі-клініцисти з великою увагою та розумінням значимості піднятої проблеми слухали лектора. Маємо велику надію, що проінформованність суспільства змінить байдуже ставлення до проблеми паліативної (хоспісної) допомоги.