Інформаційно-просвітницька робота волонтерського центру «Милосердя» до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом
24 березня – Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз був і залишається глобальною проблемою людства.
Як відомо, сьогодні туберкульоз є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, але й в усьому світі. Статистика засвідчує жорстокі цифри: щорічно у світі від туберкульозу гине 2 млн. людей.
Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється понад 80 нових хворих на туберкульоз, а близько 30 хворих помирає.
За критеріями Європейського бюро ВООЗ Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Туберкульоз – смертельно небезпечна хвороба. Нею страждають люди різного віку і статі. При цьому захворюванні можуть уражатися не тільки легені, але й інші органи: кістки, очі, шкіра, лімфатична і нервова системи.
Студентів медичного коледжу не залишилися осторонь цієї проблеми і протягом тижня провели інформаційно-просвітницьку роботу під гаслом «Зупинимо туберкульоз разом!» серед школярів загальноосвітніх шкіл, школи-інтернату, студентської молоді та населення міста. Волонтери розповсюджували буклети, пам’ятки про небезпеку туберкульозу і шляхи його передачі, проводили анкетування для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз, показували презентації, демонстрували відеоролики.
У своїх виступах студенти надавали рекомендації як вберегти себе від туберкульозу, розповідали про своєчасне виявлення та лікування туберкульозу. Наголошували, що необхідно пам’ятати про те, що хворий на активний туберкульоз несе загрозу для всіх оточуючих щодо зараження цією недугою, і дуже важливо при будь-яких ознаках туберкульозу звертатися до лікаря і вимагати цього у своїх оточуючих.
Більшість інфікованих людей на земній кулі не хворіють на туберкульоз так як їхня імунна система успішно бореться зі збудником. Однак, частина людей мають більшу вірогідність захворіти на туберкульоз, і такі можуть бути серед вас і ваших оточуючих. Найбільш уразливими є особи, які були в контакті з хворим на активну форму туберкульозу, що виділяє в навколишнє середовище мікобактерії туберкульозу. Для дітей, особливо маленьких, достатньо короткочасного контакту з хворими на туберкульоз, щоб відбулося зараження мікобактеріями туберкульозу.
До груп ризику відносяться також особи, що вживають алкоголь, наркотики, палять, погано харчуються, перебувають в стресових ситуаціях та несприятливих екологічних умовах, особи, які інфіковані вірусом імунодефіциту людини, або які вже хворіють на СНІД. У цієї категорії людей перебіг туберкульозу найважчий. 95% хворих на СНІД помирають саме від туберкульозу.
Волонтери закликали бути пильними, помітивши будь-яку з ознак захворювання. Якомога швидше звертатися до лікаря. Не затримувати час звернення за медичною допомогою, бо чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!
Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз слід турбуватися про своє здоров’я: правильно харчуватися, займатися спортом, загартування, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання.
Слід пам’ятати, що туберкульоз — сильний i підступний ворог, чимось схожий на міну уповільненої дії. Він може роками непомітно жити всередині людини, не завдаючи їй ніякої шкоди, а потім вирватись з-під контролю захисних сил організму й розпочати свій загарбницький похід, не оминаючи жодного органу. Він вдало маскується під iншi, не такі серйозні, хвороби i легко пристосовується до «знайомих» медикаментів. І незважаючи на те, що світ давно винайшов лiки вiд туберкульозу, вiд цiєї хвороби щодня гинуть тисячi людей – не лише в далеких країнах, якi розвиваються, а й у цiлком цивiлiзованiй Європi.
Особливо слід відзначити роботу волонтерів груп С 75/ІІІ, Л 33/ІІІ, С 76/ІУ , С 78/ІІ, Л 36/ІІІ, Л 34/ІІІ, Л30/ІУ та подякувати їм за гарну роботу.
Н.О. Мороз.,
заступник директора з гуманітарної
освіти та виховання