Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.
За ініціативи ВООЗ у другу суботу травня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. Є такий жарт: молодість, яка шумить у голові, в більш поважному віці називається підвищеним тиском. Жарт є жартом, а підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – грізний чинник ризику розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням, а в Україні – це кожна третя доросла людина.
Студенти VІ курсу С62 групи Новоград-Волинського медичного коледжу щорічно проводять просвітницьку роботу серед молодших колег закладу, викладачів, населення міста, родичів та знайомих.
Мета проведених заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертонією – це підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення цієї недуги, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку захворювання та його ускладненням.
Причинами розвитку хвороби є стреси, серед яких нам доводиться жити, куріння, зловживання алкоголем, гіподинамія, тобто малорухливий спосіб життя, або ж надмірна фізична активність, коли люди надриваються на роботі, виснажуючись фізично й психологічно, ожиріння, небажання вчасно звертатися до лікаря, якщо вже навіть є проблеми зі здоров’ям.
Нормальний артеріальний тиск у стані спокою знаходиться в межах 100-140 мм рт.ст. систолічного тиску і 60-90 мм рт.ст. діастолічного тиску. Навіть помірне підвищення артеріального тиску пов’язане зі зменшенням очікуваної тривалості життя.
Гіпертонія є одним із основних факторів розвитку:
інсульту;
інфаркту міокарда;
серцевої недостатності;
хронічного захворювання нирок.
Якщо тонометр показав 120/80 мм рт. ст. можете вважати себе щасливцем, бо це – норма. А якщо вже близько 135/85 – це сигнал, що в житті потрібно щось змінювати:
Щоб уникнути цієї масової та підступної хвороби, важливо для кожного вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу.