Ні, я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!
Саме за такою назвою 27 лютого у Новоград-Волинському медичному коледжі відбувся виховний захід, приурочений 147-й річниці з дня народження видатної української поетеси, драматурга та перекладача Лесі Українки, який підготували студенти груп Л38/ІІ та Л39/ІІ відділення «Лікувальна справа».
Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публитистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Літературна спадщина Лесі Українки багата й різноманітна. ЇЇ поезія свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу. Цілі збірки українських пісень, казок, ігор зібрала поетеса, записала і передала нам у спадщину.
Свято розпочали ведучі, які розповіли про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про незгасимий вогонь її таланту, про високе поетичне слово, яке написано не розумом, а душею, бо саме там народилося.
Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів.
Студенти згадали життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші Лесі і про Лесю, розіграли інсценізації уривків з творів «Лісова пісня», «Зустріч Лесі Українки з її героєм Лукашем», «У батьківському кабінеті». Мелодійно і ніжно виконала пісню Щавлінська Вероніка на слова Лесі Українки «Давня весна».
Великий поет України і жінка з трагічною долею, вона ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби.