Міжрегіональна науково-практична конференція на тему: «Психологія здоров\’я»
Традиційно сучасна людина займається лікуванням хвороби, а не запобіганням її. В результаті відбувається боротьба з хворобами на тлі поступового згасання організму. У той же час акцент робиться на тому, що поліпшення стану здоров’я залежить від розумової діяльності самої людини, наскільки вона розуміє, що таке життєвий ресурс і як його відновлювати.
Зважаючи на актуальність даного питання виникла потреба в проведенні науково-практичної конференції на тему «Психологія здоров’я», участь в якій люб’язно погодились взяти представники ВНЗ, з якими КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» має гарну співпрацю протягом багатьох років.
19 березня на базі Новоград-Волинського медичного коледжу заступником директора з навчальної роботи Колесник Л.А. було організовано та проведено захід за участю науковців Рівненського міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С. Дем’янчука :
Поташнюк І.В., доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедрою «Здоров’я людини та фізична реабілітація»;
Михальчук Ю.О., кандидата психологічних наук, доцента, психотерапевта, завідувача кафедри психології ;
Іванюти О.В., кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології. Житомирський державний університет ім. І.Франка представляли:
Майстренко Т.М. та Весельська А.Л., старші викладачі кафедри практичної та соціальної психології.
Активними учасниками заходу стали студенти спеціальності «Психологія» Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій: Рубанюк О., Лапін О., Рябушей І., Ількова В., Можарський М., Борисова А. під керівництвом Дубравської Н.М.
У роботі конференції також взяли участь:
Колесник А. А., практичний психолог спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів «Школа сприяння здоров’ю» ;
Лібер М.С. викладач предмету «Нервові та психічні хвороби»;
Павлюк С.М., практичний психолог медичного коледжу.
Конференцією було передбачено пленарне засідання, проведення практичних тренінгів та майстер-класів.
Учасники обговорили ряд актуальних питань:
1. Фізіологічне, психічне та соціальне здоров’я людини.
2. Фактори, що впливають на психічне здоров’я.
3. Порушення психічного здоров’я та шляхи його збереження.
4. Психологія впевненої особистості.
5. Особистість і стрес.
6. Шляхи збереження психічного здоров’я.
Не менш цікавою та важливою була практична частина заходу, проведена у формі тренінгів та майстер-класів, до яких активно долучились представники міського палацу молоді, територіального центру людей з обмеженими функціональними можливостями, викладачі медичного коледжу.
Метою організації та проведення тренінгів та майстер-класів було навчити студентську молодь коректувати власний психічний стан та знімати емоційне навантаження засобами арт-терапії, яка вже давно покинула кабінети психотерапевтів і вийшла в широкі народні маси.
Учасники конференції мали змогу ознайомитися з такими методами зняття емоційної напруги: піскотерапія, драмотерапія, музикотерапія, ізотерапія та іншими.
Особливе зацікавлення викликав у студентів коледжу майстер-клас досвідченого педагога Майстренко О.Є., яка за допомогою ляльок, виготовлених власноруч, продемонструвала способи зняття стресу засобами гри.
Майстер-клас з виготовлення ляльки Добруші, проведений викладачем медичного коледжу, кандидатом педагогічних наук Іщук В.В., сприяв згуртованості та виробленню навичок колективної взаємодії. Учасники майстер-класу, створюючи оберіг, власними руками закладали в нього зерна достатку, любові, здоров’я, благополуччя.
Навчали майстерності вишивати та створювати оригінальні вироби з бісеру Скворцова С.В., спеціаліст територіального центру для осіб з обмеженими можливостями та студенти коледжу Саух Ірина, Захарчук Ірина, Семенюк Анастасія.
Захоплення учасників конференції викликав майстер-клас з ізотерапії, організований викладачем предмету «Біологія» Редько А.Г. та студентами Данилюком Андрієм, Чумак Машею, Устименко Лілією, Дейнеко Валентиною, Беленюк Анастасією, Мелеківською Діаною, Березюк Юлією.
Творча атмосфера, яка панувала під час заходу сприяла бажанню кожного з учасників спробувати себе в ролі художника та отримати позитивні емоції.
Цікавими та змістовними були тренінги, проведені представниками кафедр психології ВНЗ на теми: «Позитивна психотерапія», «Розвиток довіри і навичок співпраці між людьми», «Психологічна допомога при травмах», «Пошук внутрішнього ресурсу», «Формування сприятливого психологічного клімату в колективі», «Психологічні способи самодопомоги».
Це сприяло формуванню особистості, здатної використовувати внутрішні ресурси стійкості у стресових ситуаціях, вміло використовувати психологічні методи відновлення та збереження здоров’я.
З гарних відгуків, чудового настрою та великого бажання гостей та усіх учасників заходу продовжити співпрацювати і надалі, можемо бути певні, що мета цього творчого зібрання була досягнута повністю.
Упродовж усього часу проведення конференції панувала атмосфера гармонії та доброзичливості. Учасники діяли в полі креативності завдяки створеній усією командою ситуації успіху, про що неодноразово зауважували запрошені колеги з інших навчальних закладів. Їх приємно вразила чудова організація та сама атмосфера заходу, перспективність та креативність навчального закладу, непересічність і новаторство керівника медичного коледжу – Солодовник Олени Володимирівни, яка своєю активною життєвою позицією надихає весь колектив на самовдосконалення та стимулює до безперервної самоосвіти.
Як говорить народна мудрість: «Дорогу здолає той, хто йде…», тож не зупиняймося на досягнутому, вдосконалюймо себе і йдемо до нових вершин.