Зустріч представників навчальних закладів ННВК «Полісся»
Зустріч представників навчальних закладів ННВК «Полісся»
30 жовтня 2014 року в рамках співпраці з Житомирським державним університетом ім. Івана Франка відбулось виїзне засідання навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся» до Олевської гімназії Житомирської області, в якій брали участь викладачі нашого навчального закладу.
В ході проведення засідання відбулось спілкування з учнівським та педагогічним колективами гімназії, перегляд відеоряду «Відродження древлянських традицій» та екскурсія до геологічного заказника «Кам’яне село».
Кам’яне (Камінне) село – одне з маловідомих цікавих місць України. Представляє собою декілька гектарів лісу, на яких розкидані валуни величезних розмірів.
Уявіть собі по-справжньому дикий ліс, де між деревами розкидані кам’яні брили. Між високими соснами видніються камені-валуни, серед яких є просто величезні – завбільшки з будинок. Камені йдуть майже рядами, ніби вулиці: сільські хатинки, а біля них є і кам’яна “школа”, і навіть “церква”. Маленькі, трохи більші і зовсім гігантські, заввишки з двох, трьох-поверховий будинок. Згідно з однією з легенд, у давні часи на цьому місці стояла заможне село. Одного разу, бідняки з сусіднього села прийшли з проханням про допомогу. Але ніхто з багатіїв не почув їхні благання. На світанку хати та інші споруди скам’яніли. Мабуть, Бог почув страждання бідняків та “віддячив” заможним. Але Бог не наказує, а творить за правдою, встановлюючи рівновагу у Всесвіті…
Багато хто думає, що епіцентром місцевості є камінь, на якому видно природний слід від людської ступні. Називають цей слід “Божим слідом”.
Цим слідом вдало користуються ті, хто сюди приїжджає, стаючи в нього босою ногою і благаючи у Бога самого важливого. В любу пору року цей “слід” віддає теплом, хоча нічого особливого в цьому камені зовсім не має. А яка особливість може бути у дивах? Диво само по собі вже не з звичного нам світу народжується.
Вчені поки не змогли точно визначити походження каменів. Варіанта два: камені були принесені льодовиком зі Скандинавії чи камені – це залишки древніх високих гір, які перебували на цій території та були оголені льодовиком.
Камені розташовані в певних місцях, що говорить про можливе пересуванні їх нашими предками з місця на місце. Але як це здійснювалося, теж поки невідомо, оскільки вага каменів просто величезна.
Перебування на Олевщині цієї мальовничої пори залишило приємну згадку про проведений час, збагатило нас духовно та професійно.