Бінарне практичне заняття – тренінг на тему: «Менінгококова інфекція»
Професійно-практична підготовка майбутнього медика є першочерговим завданням навчального закладу.
28.11.2017р. у рамках регіонального методичного об’єднання викладачів педіатрії та інфектології було проведено бінарне практичне заняття – тренінг на тему: «Менінгококова інфекція».
Менінгококова інфекція є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, зважаючи на її глобальне поширення, високу летальність, часту інвалідизацію реконвалесцентів, а також схильність до виникнення масових епідемічних спалахів та швидкого поширення в людській популяції. Саме через ці особливості ВООЗ віднесла менінгококову інфекцію до групи інфекцій, де є необхідність контролювати захворюваність. Останній епідемічний спалах менінгококової хвороби в Україні закінчився у середині 80-х років минулого століття. В останні роки знову відзначено поступове підвищення захворюваності, рівень її коливається у межах 1,92–2,0 на 100 тис. населення, 1000 випадків на рік.
Майбутній медичний працівник повинен усвідомити, що від своєчасної діагностики, послідовності надання першої медичної допомоги на догоспітальному етапі залежить успіх лікування даної патології та уникнення ряду ускладнень, і, напевно, саме основне – це не допустити летального наслідку.
З метою оптимізації часу, на підготовчому етапі заняття було проведено бліц-опитування студентів щодо клініко-епідеміологічних особливостей захворювання. Для активізації діяльності студентів, підвищення рівня засвоєння матеріалу на основному етапі заняття було змодельовано ситуацію, під час якої студенти продемонстрували дії фельдшера та працівників швидкої допомоги при надання допомоги на догоспітальному етапі пацієнтові з менінгококовим сепсисом.
На занятті панувала атмосфера доброзичливості, співпраці, колегіальності.
А.П.Боришкевич, викладач інфектології;
Л.О.Молюк, викладач педіатрії