Вікторина «Антибіотики під контролем: раціональне використання у сучасній медицині»
Щорічно у листопаді проходить Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики, а з 2020 року має фіксовані дати – з 18 по 24 листопада. Це глобальна кампанія, спрямована на підвищення розуміння проблеми стійкості до протимікробних препаратів.
Антибіотики – потужна зброя проти бактерій, але неправильне використання може зробити їх неефективними. Стійкість до антибіотиків уже сьогодні є глобальною загрозою і, за прогнозами, до 2050 року може спричиняти до 10 мільйонів смертей щороку. Ми мусимо діяти зараз, щоб зберегти ефективність існуючих ліків.
Наше завдання як майбутніх медиків – робити кожен припис антибіотика усвідомленим, цілеспрямованим і відповідальним рішенням. Адже боротьба з антибіотикорезистентністю починається з робочого місця кожного фахівця.
Сьогодні ми провели вікторину серед студентів Л46 групи, які охоче долучилися та продемонстрували високий рівень обізнаності й зацікавленість темою.







Наталія ТЕРЕЩУК, викладач педіатрії


