ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Шукай свою хворобу на дні тарілки!!
Народна мудрість
Щорічно 16 жовтня у понад 50-ти країнах світу відзначається Всесвітній день здорового харчування, мета якого – привернути увагу сучасного суспільства до проблем харчування. Відповідно до статистичних даних Всесвітньої організації охорони здоров’я 80% усіх захворювань пов’язані з харчуванням, а 40% з них – безпосередньо з фактором харчування людини. Тож життя та здоров’я людини нерозривно пов’язані з вживанням їжі, яка не тільки задовольняє її гастрономічні вподобання, а й поповнює організм необхідними для його нормального і повноцінного функціонування речовинами.
Здорове харчування – це не лише добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового і тривалого життя; збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах.
З метою залучення студентів Звягельського медичного фахового коледжу до популяризації здорового харчування проведено ряд заходів.
Здобувачі освіти Л50/ІІ групи провели санітарно-просвітницьку роботу щодо основ здорового харчування серед першокурсників.
Студенти Л/49ІІ, Л50/ІІ, С86/ІІ стали учасниками пізнавального квесту «Здорова Їжа», де із задоволенням поринули в захопливу гру, що передбачала пошук станцій, розв’язання різних завдань. Учасники команд сміливо виявили фантазію, творчість, спритність, дух здорового суперництва, ерудицію, логіку, уміння працювати в команді.
Декілька порад для гармонізації харчування:
- сніданок є основним джерелом сил та енергії на цілий день, тому нехтувати легкою ранковою трапезою в жодному разі не можна;
- поступово додавати у щоденний раціон салати;
- використовуйте оливкову олію для приготування їжі;
- включіть до раціону здорові перекуси з сухофруктів, горіхів, яблук, ягід;
- снідайте нежирним супом, салатом або кашею;
- їжте 4-5 разів на день плюс 2 перекуси, їжте повільно, ретельно пережовуйте;
- їсти бажано в один і той самий час, але не пізніше ніж за три години до сну;
- замініть інгредієнти страв на менш калорійні: майонез – на йогурт, цукор – на мед, цукерки – на сухофрукти;
- читайте книги про користь здорового харчування, статті, дивіться художні чи документальні фільми.
Такі заходи сприятимуть підвищенню обізнаності студентів про базові принципи здорового харчування та навчать аналізувати власний харчовий раціон.
Бережімо себе і харчуймося правильно!!!
Тамара ГОНЧАРУК, Валерія ГОРБАЧЕНКО – викладачі біології та екології