Екскурсія в краєзнавчий музей
Студенти медичного коледжу продовжують знайомство з містом Новоград-Волинський. На днях студенти 1 курсу 229 групи завітали в краєзнавчий музей. Директор музею Жовтюк О.М. розповіла про історію створення музею. З 1975 року в приміщенні Палацу культури функціонував музей Бойової слави, під керівництвом Загривого Ю.Н., а з 2008 року на його базі розпочав роботу історико-краєзнавчий музей міста. Рішенням сесії міської ради в 2012р. історико-краєзнавчий музей переіменовано у краєзнавчий музей.
Експозиція музею складається з розділів, що базуються на матеріалах, зібраних краєзнавцями Житомирщини. Окремий розділ розповідає про історію древнього Звягеля (1257-1795). У музеї зберігається багата колекція письмових документів, фотодокументів, серед них – стародруки XVII-XIX ст. Зацікавила студентів нумізматична колекція римських монет, монет царського періоду, гроші доби козаччини та періоду німецької окупації. Серед найбільш цінних предметів археології – артефакти з розкопок древнього городища літописного Звягеля, матеріали періоду раннього слов’янства та Київської Русі. Гордістю експозиції є відреставрована глиняна посудина періоду «бронза-раннє залізо» кінець II – початок I тисячоліття до н.е., яка відноситься до Білогрудівської культури.
Цікаво розповідала директор про період Великої Вітчизняної війни, про фашистську окупацію, про земляків – Героїв Радянського Союзу, відомих воєначальників, імена яких пов’язані з Поліським краєм; про радянсько-фінську війну, яка забрала життя декількох тисяч наших земляків, та будівництво Новоград-Волинського укріпрайону, в організації якого брали участь видатні воєначальники Л.Г.Петровський та А.І. Єрьоменко.
В етнографічниому відділі студенти доторкнулися руками до керамічних виробів характерних для Поліського краю, до колекції рушників, вишитих сорочок, одягу, предметів домашнього вжитку.
На сьогодні музей нараховує майже 3 тис. експонатів основного фонду і 1 тис. експонатів допоміжного фонду. Понад 2,5 тис. краєзнавчої та історичної літератури зібрано для бібліотеки музею.
Куратор групи Гаргуновська І.М. та студенти щиро дякували директору музею за змістовну і цікаву розповідь про історію рідного краю.