30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), має щорічний характер і відзначається 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого на алергію.
Мета проведених цього дня заходів – залучення уваги громадськості до цих важливих проблем. Статистика невблаганна: за даними епідеміологічних досліджень, в даний час більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Кожна третя людина хвора на алергічний риніт і майже кожен десятий – на бронхіальну астму.
З цієї нагоди студенти КВНЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» провели просвітницьку роботу серед населення міста та пацієнтів Новоград-Волинського міськрайТМО.
Студентами відділення «Сестринська справа» групи С73/ІV виготовлений тематичний санбюлетень та листівки, в яких висвітлюються основні причини, симптоми та профілактика даної патології.
Бронхіальна астма (“астма” в перекладі з грецької мови означає “задуха”, “важке дихання”) – це хронічне захворювання, характерною ознакою якого є приступи задухи, різного ступеня важкості і частоти.
Вважається, що на земній кулі бронхіальною астмою хворіють не менше 2% всього населення.
Алергія з грецької мови означає «реакція на чужорідне». Це підвищена чутливість організму до впливу деяких факторів оточуючого середовища, так званих алергенів. Іншими словами – це гостра реакція імунної системи організму на якісь звичайні речі. Найбільш розповсюдженими алергенами є пилок рослин, продукти харчування, хутро тварин, засоби побутової хімії, домашній пил, лікарські препарати та інші. Самій людині складно визначити, на який вид алергену вона може страждати, тут необхідна допомога лікаря.
Також важливою соціальною та медичною проблемою є медикаментозна алергія. Це вторинна підвищена специфічна імунна реакція на лікарські препарати, що супроводжується загальними або місцевими клінічними проявами.
Заходи профілактики: