Зупинимо СНІД разом !
1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий, говорять про масштаби трагедії.
Разом з небайдужими українцями, зі світовою спільнотою традиційно волонтери медичного коледжу долучаються до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги. На сьогодні у м. Новограді-Волинському та районі зареєстровано 794ВІЛ-інфікованих(місто – 557 чол., район – 237 чол.), з них-286 хворих на СНІД, 285 – померло від СНІДу. ВІЛ-інфікованими жінками народжено 123 дитини(місто – 75, район -48). Кожна четверта людина, яка живе з ВІЛ – молодша 20 років. Щоденно в Житомирській області інфікується 48 осіб, 7 із них помирає від СНІДу.
Слід задуматися над тим, що зволікати не можна. Завтра може бути пізно! Цей день є важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Студенти медичного коледжу в цей день провели інформаційно-просвітницьку роботу щодо обізнаності студентської молоді та жителів міста на тему СНІД/ВІЛ. Волонтери провели вуличну акцію під гаслом «Зупинимо СНІД разом, поки він не зупинив наше життя!».
Група волонтерів-першокурсників проявила неабиякі старання, роздаючи буклети та пам’ятки, що містять важливі статистичні дані, пропагуючи здоровий спосіб життя. Волонтери групи с83-І, підібравши необхідну інформацію, створили змістовний відеоролик «Захисти своє кохання!», організовували перегляд його в групах, в соцмережах. Волонтери-медики групи л44-ІІ підготували цікавий відеоролик «Міфи і факти про ВІЛ-інфекцію», провівши попередньо анкетування в групах. Був організований показ відеороликів просвітницького спрямування, де студенти ще раз переконалися, що ця проблема стосується кожного, виділили основні життєві позиції та правила, яких необхідно дотримуватися у боротьбі з цією страшною хворобою.
Пізнавальне значення мала проведена радіолінійка для студентів коледжу «Знати, щоб жити!».
В коледжі була проведена конференція «Зупинимо СНІД разом!» Молодь ознайомили із статистикою поширення захворювання в Україні, в Житомирській області та в місті Новограді-Волинському;
поновили знання про можливі шляхи зараження та передачі ВІЛ/СНІДу; розглянули характерну первинну симптоматику хвороби. Була проведена пізнавальна вікторина, кожен мав змогу поставити запитання з даної тематики та отримати ґрунтовну відповідь.
До участі в конференції долучилися: Новікова Наталія, громадське об’єднання «Перспектива», Бахмет Дмитро, керівник Центру реабілітації наркоалкогольнозалежних людей, Бахмет Олена, представник ГО «Світло життя Звягеля», Бондарчук Наталія, голова міськрайонної організації тов. Червоного Хреста України, Кравченко Дарина, лаборант коледжу, Рудзік Владислав та Камінська Діана, студенти ІУ курсу.
Проблема захворюваності українців на ВІЛ/СНІД щороку набуває все більших масштабів. Проведення просвітницької роботи є необхідною умовою для ефективної боротьби з поширенням СНІДу серед молоді. Адже недостатня поінформованість про ризики для здоров’я, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, методи їх профілактики є причиною широкого поширення цих захворювань серед молоді.
Впевнені що, проведені заходи надали можливість молоді усвідомити усю небезпеку хвороби і зробити відповідні висновки про те, як уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції.
Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІДу і не лише медичних працівників, а й усього суспільства. Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного громадянина, в першу чергу, його відповідальною безпечною поведінкою, якої слід дотримуватися в особистому житті, професійній діяльності і навчати навичкам безпеки інших. Лише спільними зусиллями ми здатні вплинути та загрозу епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.
Будьмо обережними, цінуймо та бережімо кожну мить свого життя!
Ніна Мороз, заступник директора