Ангели в білих халатах
Шануючи високодуховну та кваліфіковану працю медичних працівників нашого регіону, Новоград-Волинський медичний фаховий коледж вітає зі святом Всесвітнього Дня медичної сестри!
Самовідданість, милосердя, професіоналізм – це основні риси людей, які вибрали цей фах. У всі часи медичні сестри є уособленням невичерпного джерела доброти та великодушності.
Велика роль медичних сестер визначена історією. У 1974 році Міжнародною Радою медичних сестер прийнято рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя.
Сьогодні у системі охорони здоров’я України працює понад 300 тисяч медичних сестер. Їх професія – складна і багатогранна, вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм. Саме медична сестра витрачає найбільше свого часу на перебування біля ліжка хворого, виконуючи всі призначення лікаря, здатна щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.
Важко собі уявити нашу медицину без медичних сестер. Успіх лікування залежить саме від їх кропіткої праці, від тепла їх сердець, посмішок, уваги.
В установах та закладах саме нашого міста працює понад тисячу медичних сестер, більшість з них – випускники Новоград-Волинського медичного коледжу.
Непростими виявились долі окремих з них…
Студенти коледжу, виховані в дусі високого патріотизму, не задумуючись, стали на захист своєї Батьківщини, показали подвиги мужності та героїзму під час бойових дій на Сході України, відважно йдучи тяжкими дорогами війни, виконуючи сумлінно свій професійний обов’язок.
Серед них – Сабіна Галицька – старша медична сестра, сержант Збройних Сил України, випускниця Новоград-Волинського медичного коледжу 2014 року, яка, захищаючи незалежність нашої держави, загинула в зоні бойових дій. «Бути хорошим медичним працівником непросто, – говорила вона – ця професія вимагає самовідданості, і оскільки я зробила свій вибір на користь медицини, то моє серце завжди має бути щедрим на добро».
Медсестра на фронті часто замінює лікаря, бо там не вистачає фахівців.
Останні п’ять років самовіддано працює військовою медичною сестрою Галина Федишин, випускниця нашого коледжу, вдягнувши військову форму замість білого халата. Дівчина розповідає: «Навчаючись в коледжі, ми, як волонтери, допомагали медикам Житомирського військового шпиталю. Для мене це і стало поштовхом, ніби дороговказом для професійного росту».
«Гордістю громади 2020» міста Новограда-Волинського у номінації «Військова доблесть» став випускник медичного коледжу Богдан Ковтунівський, санітарний інструктор, сержант Збройних Сил України.
Війна на Сході України довела неоціненний подвиг медичних сестер і братів, які йшли на фронт санінструкторами і на своїх плечах виносили з поля бою тисячі поранених.
Виконуючи свій професійний обов’язок, медичні сестри і в наші мирні дні проявляють героїзм і мужність заради порятунку життя людини. Так, під час епідемії коронавірусної хвороби COVID-19 медичні працівники в Україні опинилися на передовій боротьби з вірусом.
Медична сестра, акушерка, фельдшер – це ті фахівці, які супроводжують людину протягом усього її життя: від народження – до останнього подиху. Реформа сімейної медицини, впровадження будь-яких новітніх технологій у діагностику і лікування неможливі без кваліфікованих лікарів та медичних сестер.
Важливим завданням для медичних сестер у сучасній медицині є робота зі здоровими людьми з метою формування та зміцнення здоров’я, так звана первинна профілактика. У західній медицині, до речі, відсутній термін «хворий», а натомість вживаються терміни «пацієнт» або «клієнт». Таким чином, підкреслюється, що мова йде про здорову людину, яка також звертається за консультаціями у медичні заклади. Ми знаємо, що медсестринська освіта намагається позбутися терміну «хворий» по відношенню до споживача медичних послуг.
Як зазначила американська медична сестра, викладач і дослідник Вірджинія Хендерсон: «Сестра — це «ноги безногого», «очі сліпого», опора дитині, джерело знань та впевненості для молодої матері, вуста тих, хто дуже слабкий, щоб говорити…»
Тож нехай Ваш благородний фах сприятиме людям у збереженні одного з найцінніших благ – здоров’я, майстерність супроводжуватиме кожен Ваш професійний крок, людська вдячність і любов повертаються сторицею та Божою благодаттю Вам та Вашим родинам!
Шановні медичні сестри! Безмежно вдячні за Ваші чуйні серця, за повернуте здоров’я, за врятовані життя.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, професійних здобутків, достатку, гармонії у взаєминах із пацієнтами.
Нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!
Колектив Новоград-Волинського медичного фахового коледжу