Всеукраїнський тиждень боротьби з глаукомою
З 11 по 17 березня 2021 року в Україні триває Всеукраїнський тиждень боротьби з глаукомою. Гасло цього року – «Фокус на глаукому». Цю дату з ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми WGA та Всесвітньої асоціації пацієнтів із глаукомою WGPA почали відзначати з 2008 року, як Всесвітній день глаукоми, а з 2011 року запроваджено Всесвітній тиждень глаукоми.
Глаукома – група захворювань, що протікає з підвищенням очного тиску, звуженням полів зору і поступовою атрофією зорового нерва. Коли зоровий нерв загинув, допомогти людині вже нічим не можна, настає сліпота.
Головна причина втрати зору – високий внутрішньоочний тиск. Людина не відчуває, який у нього тиск в оці – високий чи нормальний.
Я розповім 7 фактів про глаукомі, а ви подумайте, коли найближчим часом вам вдасться викроїти півгодини на перевірку зору і очного тиску у лікаря.
Дивіться:
· По-перше, глаукома – причина № 1 незворотної сліпоти в світі.
· По-друге, в 2020 році на землі буде 79 млн хворих глаукомою.
· Третє, в Україні офіційно 1,5 млн людей з глаукомою. Жахливе, що ще 1,5 млн не знають про діагноз.
· Четверте, Захворіти може кожен – чоловіки і жінки.
· П’яте, в групі ризику особи старше 40 років.
· Шосте, немає ні дієт, ні вправ, ні народних засобів від глаукоми.
· Сьоме, глаукома невиліковна, але її можна і потрібно тримати під контролем.
Опитування показало – страх втратити зір сильнішою за страх смерті. Так навіщо ж піддавати себе ризику? Глаукому діагностують на ранніх стадіях. Подумайте про батьків або близьких, вони ж напевно теж давно не перевіряли зір. Запишіть їх на прийом до офтальмолога.
Викладач офтальмології В.А. Акентьєв